Oceń Wrocławski Budżet Obywatelski 2014

Od poniedziałku można ocenić tegoroczną odsłonę Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2014. W dziewięciu miejscach we Wrocławiu ustawiono urny, gdzie z organizatorami WBO można podzielić się uwagami na temat projektu. Głosowanie nad projektami, które znajdą się w Wrocławskim Budżecie Obywatelskim, ruszy w drugiej połowie września.

Do finału Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2014 zostało jeszcze kilkanaście tygodni, ale organizatorzy już czekają na uwagi. – Od poniedziałku w dziewięciu miejscach ustawiono urny, gdzie można wrzucić swoje uwagi, propozycje do tegorocznej edycji WBO. Są to wszystkie Punkty Obsługi Mieszkańca, Teatr Muzyczny Capitol, Kino Helios Nowe Horyzonty i Mediateka (dokładna lista poniżej) – wyjaśnia Bartek Świerczewski, koordynator projektu Wrocławski Budżet Obywatelski 2014.

Dotąd opinie na temat Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego można było przesyłać za pomocą maila budzetobywatelski@um.wroc.pl, czy  na profilu na Facebooku.

– Przy każdej urnie znajdują się ulotki informujące o budżecie obywatelskim. Na nich również można napisać swoje propozycje i spostrzeżenia związane z projektem – mówi Świerczewski. Urzędnicy nie będą ruszać urn do końca października. Dopiero po tym czasie zaczną analizować i wyciągać wnioski ze zgromadzonych materiałów. W tedy też ruszą konsultacje społeczne z udziałem mieszkańców, które będą miały na celu podsumowanie projektu.

W tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy będą mogli zdecydować, na co zostanie przeznaczone 20 mln zł. Jutro opublikujemy listę projektów, które zaproponuje prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz podczas wrześniowej sesji rady miejskiej. Wtedy też poznamy ostateczną ilość pomysłów, które zostaną poddane pod głosowanie.

Lista miejsc gdzie ustawiono urny:

  • COM I ul. G. Zapolskiej 4
  • COM II  pl. Nowy Targ 1-8
  • COM III ul. W. Bogusławskiego 8,10
  • COM IV al. M. Kromera 44
  • Teatr Muzyczny Capitol ul. Marszałka J. Piłsudskiego 67
  • Kino Nowe Horyzonty, ul. Kaziemierza Wielkiego 19a-21
  • Mediateka pl. Teatralny 5

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć