wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:30

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Obroń się przed cyberatakiem. Darmowe szkolenie dla NGO [ZAPISY]
Kliknij, aby powiększyć
Dłonie mężczyzny pracującego na laptopie. Na pierwszym planie ikony związane z bezpieczeństwem w internecie. Grafika ilustracyjna shutterstock
Dłonie mężczyzny pracującego na laptopie. Na pierwszym planie ikony związane z bezpieczeństwem w internecie. Grafika ilustracyjna

Spotkałeś się z cyberatakiem? Chcesz wiedzieć jak go uniknąć? Stowarzyszenie AVSI Polska rozpoczyna rekrutację na bezpłatne kursy dla NGO w zakresie cyberbezpieczeństwa.

W ramach kursu "Cybersecurity Essentials dla NGO" zaplanowano 10 godzin szkolenia, które będzie miało na celu wzmocnienie NGO przed atakami cyberprzestępców. Pierwszy z kursów odbędzie się w dniach 23-24 maja, w trybie on-line. Zapisywać można się przez formularz, dostępny na tej stronie. Czas na rejestrację mija 20 maja o godz. 12.00.

Cybersecurity Essentials dla NGO - program

Szkolenie obejmie następujące zagadnienia: Powszechne dla NGO zagrożenia cybernetyczne. Triada CIA (poufność, integralność, dostępność). Zarządzanie hasłami. Wiadomości phishingowe. Bezpieczna poczta e-mail. Ochrona wrażliwych dokumentów i udostępnianie danych. Higiena cybernetyczna. Bezpieczne nawyki przeglądania Internetu. Korzystanie z oprogramowania antywirusowego. Taktyki socjotechniczne. Strategie zachowania czujności. Systemy tworzenia kopii. Procedury odzyskiwania danych. Reagowanie na incydenty i raportowanie do organów ścigania. Polityka i szkolenia w zakresie cyberbezpieczeństwa dla Twojej organizacji pozarządowej. Otwarte forum z pytaniami i odpowiedziami.

Cybersecurity Essentials dla NGO - prowadzący

Szkolenie przeprowadzi trener Marcin Golizda - były naczelnik Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. W trakcie służby w Policji był Krajowym Punktem Kontaktowym European Network of Law Enforcement Technology Services (ENLETS), a także ekspertem Rady UE w zakresie siódmej rundy ocen wzajemnych GENVAL poświęconej prewencji oraz walce z cyberprzestępczością. Obecnie jest pracownikiem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie wykłada, pracownikiem Centrum Cyberbezpieczeństwa AGH oraz ekspertem Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Szkolenie dla NGO realizowane jest we współpracy z fundacją Kyndryl - prywatną organizacją non-profit, założoną przez międzynarodowego dostawcę infrastruktury IT.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl