wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:35

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Nowy plac zabaw na Gądowie Małym
Kliknij, aby powiększyć
Plac zabaw na Gądowie Małym Patryk Załęczny
Plac zabaw na Gądowie Małym

Najmłodsi wrocławianie mieszkający na Gądowie Małym mogą być zadowoleni. Dziś do użytku publicznego oddany został nowy plac zabaw - zlokalizowany pomiędzy ulicami Bajana i Drzewieckiego. Jest to inwestycja zrealizowana w ramach WBO 2015.

Na ustach wszystkich małych wrocławian mieszkających w okolicach ul. Bajana na pewno dziś zagościł uśmiech. Do ich użytku oddany został nowy plac zabaw, czyli miejsce, którego tak brakowało na Gądowie Małym. Cała inwestycja została zrealizowana w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Choć prace trwały stosunkowo krótko, najtrudniej było jednak wyłonić odpowiedniego wykonawcę. Po liczbie bawiących się dzieci w dniu otwarcia placu zabaw, można z przyjemnością stwierdzić, że była to bardzo dobra inwestycja.

fot. Patryk Załęczny

— Procedura przetargowa trwała dość długo, jednak po zrealizowaniu tej inwestycji nie brakuje przychylnych opinii. Mieszkańcy osiedla już od dłuższego czasu nie mogli doczekać się nowego miejsca zabaw dla dzieci — mówi lider projektu zgłoszonego w ramach WBO w 2015 r. Krzysztof Kozak.

Przy okazji prac nad nowym placem zabaw, został również uporządkowany teren wokół inwestycji, gdzie dotychczas można było natknąć się na niechlubny widok. Dzięki projektowi powstał osiedlowy mini park, czyli znakomite miejsce do spędzania wolnego czasu dla dzieci i ich opiekunów.

fot. Patryk Załęczny

— Takiego miejsca zdecydowanie brakowało na naszym osiedlu. Ludzie z małymi dziećmi zmuszeni byli chodzić aż do Parku Zachodniego. Teraz mają teren, gdzie ich pociechy mogą uszczuplić nieco zapas swojej energii. Serce rośnie, gdy z okien słychać gwar i śmiech dzieci. Wnosi to życie do naszego osiedla, które w większości zamieszkiwane jest przez osoby starsze — dodał Krzysztof Kozak.

Na projekt #787 w ramach WBO 2015 głosowało łącznie 4428 osób.

fot. Patryk Załęczny

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl