wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Nowe miejsce na mapie Wrocławia. 16 grudnia startuje "ODLOT. Strefa Partycypacji"
Na zdjęciu wejście do lokalu "ODLOT. Strefa Partycypacji". Człowiek w bordowym swetrze trzyma w rękach plakat informujący o otwarciu ODLOT-u 16 grudnia 2022. Oleksandr Poliakovsky - www.wroclaw.pl
Na zdjęciu wejście do lokalu "ODLOT. Strefa Partycypacji". Człowiek w bordowym swetrze trzyma w rękach plakat informujący o otwarciu ODLOT-u 16 grudnia 2022.

Kiedyś siedziba linii lotniczych, dziś miejsce do spotkań, szkoleń i rozmów na miejskie tematy. Przy ulicy Piłsudskiego 34 we Wrocławiu, 16 grudnia otwarty zostanie „ODLOT. Strefa Partycypacji”. W lokalu przy ul. Piłsudskiego 34 odbywać się będą spotkania i szkolenia związane z WBO, Mikrograntami, czy Programem Inicjatyw Lokalnych. A także konsultacje społeczne.

Kto tu odleciał, czyli dlaczego ODLOT

ODLOT to nawiązanie do poprzedniej funkcji tego miejsca. W 152-metrowym lokalu przy ulicy Piłsudskiego, przez dziesięciolecia było biuro PLL LOT. Stąd ODLOT. Szczypta humoru - zamierzona.

Lokal należy do Zarządu Zasobu Komunalnego. Ma dwa wejścia od strony Piłsudskiego i jedno od podwórka. W środku jest jedna duża sala i dwie mniejsze oraz zaplecze. W tym roku – w ramach pilotażowego programu – został wyremontowany i przygotowany do nowej roli. Przystosowano go także z myślą o osobach ze szczególnymi potrzebami.

– Lokal użyczony będzie organizacji pozarządowej, ale nadzór merytoryczny sprawuje nad nim Wydział Partycypacji Społecznej. Dla nas jest to w pewnym sensie rodzaj filii, który umożliwia dotarcie do mieszkańców w stały i bardziej przyjazny sposób – mówi Krzysztof Ziental z Wydziału Partycypacji Społecznej.

Galeria zdjęć

Kto poprowadzi ODLOT? Konkurs ogłoszony

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia ogłoszony został otwarty konkurs ofert. Można je składać do 16 grudnia. Wyłoniona w konkursie organizacja pozarządowa będzie miała za zadanie m.in. włączać mieszkańców miasta w toczące się konsultacje społeczne.

Ale w ODLOCIE organizowane będą także konferencje, szkolenia, kursy czy spotkania związane z szeroko pojętą partycypacją. Innymi słowy – z udziałem mieszkańców we współdecydowaniu o mieście.

ODLOT. Strefa Partycypacji. Otwarcie 16 grudnia

Inaugurację działania placówki zaplanowano na piątek 16 grudnia, godz. 17.00. 

Osoby o szczególnych potrzebach (np. osoby na wózkach inwalidzkich, osoby niedosłyszące i in.), organizatorzy proszą o kontakt na adres: odlot[at]feps.pl.

Działanie organizowane jest w ramach zadań publicznych "PUNKT PARTYCYPACJI SPOŁECZNEJ - PILOTAŻ" oraz "PROMOCJA PARTYCYPACJI SPOŁECZNEJ WE WROCŁAWIU" współfinansowanych ze środków Gminy Wrocław i realizowanych przez Fundację na Rzecz Studiów Europejskich.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl