wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:25

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Nowe boisko do baseballu na Zakrzowie

Zakończyły się prace nad budową boiska do baseballu na Zakrzowie. Inwestycja została zrealizowana w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2015 i 2016. Nowy obiekt już cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Kilka tysięcy głosów oddanych na projekt w ramach WBO 2015 i kolejne tysiące głosujących na uzupełnienie poprzedniego projektu w ramach WBO 2016, przyczyniło się do powstania we Wrocławiu boiska do baseballu. Dyscyplina, choć mogłaby się wydawać niszowa, w stolicy Dolnego Śląska ma wielu sympatyków.

– Nowe boisko baseballowe to naprawdę spełnienie naszych marzeń. W Barons Wrocław zrzeszamy wiele osób, które w tym momencie otrzymały wspaniałe miejsce do treningów i gry o punkty. Należy jednak pamiętać, że obiekt jest ogólnodostępny, czyli każdy wrocławianin może z niego korzystać – mówi Marek Kozioł, sekretarz drużyny baseballowej Barons Wrocław.   

Dotychczasowe mecze baseballowe we Wrocławiu odbywały się na specjalnie przystosowywanych do tego wydarzenia boiskach, m.in. na Polach Marsowych, stadionie „Oławka”, czy na bocznym boisku Stadionu Sportowego „Zakrzów”. Wszystkie obiekty były jedynie zastępczym i tymczasowym miejscem, które nie wystarczało na potrzeby tak dynamicznie rozwijającej się dyscypliny sportowej we Wrocławiu.

– Nasz klub jest nieco inny, niż profesjonalne kluby piłkarskie czy koszykarskie we Wrocławiu. Poza treningami i meczami staramy się organizować także różne wydarzenia i spotkania niezwiązane ze sportem i naszym klubem. W tym momencie na przykład budujemy plac zabaw. Jesteśmy dla mieszkańców i chcemy dać im możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu  – dodaje sekretarz Barons Wrocław.

Oddany do użytku obiekt to dla mieszkańców kolejna możliwość zwiększenia aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Co ważne, boisko jest ogólnodostępne, także każdy miłośnik tego nietypowego w Polsce sportu może spróbować swoich sił.

Boisko o wymiarach 103 m x 110 m x 93 m posiada także dwa tunele do odbijania oraz dwa bullpeny, czyli miejsca dla miotaczy. Na co dzień będzie nim zarządzało Młodzieżowe Centrum Sportu we Wrocławiu. Tuż obok boiska do baseballu znajduje się stadion słynnego klubu Polar Wrocław oraz dwa inne boiska z przeznaczeniem do gry w piłkę nożną.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl