wroclaw.pl Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie

Strona Wrocław Rozmawia w nowej szacie i z nowymi funkcjami [FILM]

Maciej Wołodko,
Strona Wrocław Rozmawia w nowej szacie, grafika ilustracyjna. Wrocław Rozmawia
Strona Wrocław Rozmawia w nowej szacie, grafika ilustracyjna.

Wczesną wiosną zadebiutował w nowej odsłonie serwis Wrocław Rozmawia. Witryna Wydziału Partycypacji Społecznej zyskała nową szatę graficzną i przejrzystą budowę. Dostosowana została także do przeglądania jej z telefonu. Co jeszcze się zmieniło?

Na nowej stronie głównej serwisu, tuż pod aktualnościami, znajdziecie teraz filmy wideo związane z konsultacjami społecznymi. Przewijając stronę w dół, przejdziecie do głównych sekcji tematycznych: od konsultacji, przez budżet partycypacyjny (WBO, Fundusz Osiedlowy, Mikrogranty), po rewitalizację we Wrocławiu oraz wydarzenia ze świata organizacji pozarządowych (NGO).

Konsultacje społeczne

Jeśli chcecie podzielić się swoją opinią o istotnych sprawach – ta sekcja zdecydowanie jest dla Was. Znajdziecie tu aktualne i minione konsultacje. Łącznie przeprowadzono ich do tej pory ponad 100. Te aktualnie trwające, wyświetlą się na stronie głównej Wrocław Rozmawia. Przeczytacie tu także, w jaki sposób prowadzone są miejskie konsultacje. By zapoznać się ze szczegółami tych, które dobiegły już końca, wystarczy wejść w zakładkę „konsultacje społeczne”.

- Przygotowaliśmy również kilka usprawnień w zakresie prezentowania informacji o nowych i aktualnych konsultacjach. To m.in. przejrzyste infografiki z informacjami o spotkaniach i szczegółach konsultacji – mówi Krzysztof Ziental z Wydziału Partycypacji Społecznej.

Po kliknięciu w zakładkę, zobaczycie kafelki: „Trwające konsultacje”, Zakończone konsultacje” oraz „Co to są konsultacje?”. Poniżej znajdziecie także listę powiązanych aktualności.

WBO, Fundusz Osiedlowy i Mikrogranty w jednym miejscu

Każdy, kto chciałby poprawić swoje otoczenie albo wzmocnić działania na osiedlu i potrzebuje pieniędzy na realizację swojego pomysłu, powinien zajrzeć właśnie tutaj. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w sekcji budżetu partycypacyjnego. Składają się na niego trzy narzędzia:

Rewitalizacja we Wrocławiu

Na nowej stronie nie mogło zabraknąć rewitalizacji. W tej sekcji znajdziecie informacje m.in. o opracowywanym we Wrocławiu Gminnym Programie Rewitalizacji, który obejmie obszar ośmiu osiedli. Oprócz tego ciekawe publikacje (e-booki), ważne dokumenty czy informacje o projektach dofinansowanych ze środków UE. Nowością jest elektroniczna wersja Sąsiedzkiej Mapy Osiedli. To niezwykły projekt, zbierający historie i wspomnienia mieszkańców.

Organizacje pozarządowe - o NGO i dla NGO

Ostatnią dużą sekcją na stronie głównej Wrocław Rozmawia są informacje ze świata organizacji pozarządowych. Znajdziecie tu nie tylko ogłoszenia dla NGO-sów, ale i informacje o różnego rodzaju działaniach, realizowanych przez wrocławskie organizacje pozarządowe.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl