Niezwykła gra planszowa na Zakrzowie

fot. UM Wrocławia

Dobiegł końca kolejny projekt w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Realizacji doczekał się niezwykły plac zabaw na Zakrzowie, który jednocześnie pełni rolę gry planszowej na świeżym powietrzu.

To już kolejny projekt w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, który w ostatnim czasie został zrealizowany na wrocławskim Zakrzowie. Po Parku Jedności i miejscu spotkań lokalnej społeczności przyszedł czas na niezwykły plac zabaw, który może pełnić także rolę gry planszowej.

Jest to innowacyjny pomysł połączenia gry planszowej, w którym pionkiem jest sam uczestnik zabawy, z grą zręcznościową. Dlaczego? Otóż, aby zawodnik mógł przesunąć się o kilka pól do przodu, zmuszony jest wykonać zadanie sprawnościowe, które w związku z bliskością boiska baseballowego związane jest właśnie z tą dyscypliną sportu.

Co ciekawe, zamiast popularnego rzutu kością, o długości ruchu decyduje rzut piłką do tarczy. Zasady gry planszowo-ruchowej „Baseball” nie są trudne. Można się z nimi zapoznać korzystając ze specjalnej tablicy ustawionej w obrębie planszy.

W ramach projektu nr 516 WBO 2016 oprócz wspomnianej gry planszowej powstał także kolejny plac zabaw dla młodszych dzieci. Na pociechy czekają zjeżdżalnie, huśtawki, karuzela, tor sprawnościowy czy stożek linowy, który pozwoli dzieciom wykazać się umiejętnościami zręcznościowymi.

Podczas gdy dzieci zaabsorbowane będą zabawą, ich opiekunowie będą mogli zrelaksować się na pobliskich ławkach, korzystając przy tym z możliwości obcowania z naturą.

Nowe miejsce zabaw na mapie Zakrzowa zlokalizowane jest pomiędzy ulicami Przedwiośnie a Okulickiego. Na projekt zagłosowało aż 1884 osoby.