wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Nadodrze działa!
Nadodrze fot. Maciej Wołodko
Nadodrze

To, że większość miejsc jest zamkniętych, nie znaczy, że przestały działać: wciąż można zamawiać artykuły przez Internet. Lokalne restauracje oferują jedzenie na dowóz, a małe inicjatywy wprowadziły vouchery i inne sposoby wsparcia ich działalności.

Siłą Nadodrza od zawsze byli ludzie, którzy zakładali tutaj swoje biznesy i realizowali swoje pomysły. Dzisiaj szczególnie potrzebują naszej pomocy w przetrwaniu trudnego czasu epidemii.

Specjały Nadodrza – zamów do domu!

Każdej wiosny zapraszamy na Specjały Nadodrza – kulinarne święto osiedla, podczas którego prezentujemy oferty kawiarni i restauracji działających na Nadodrzu.

Tym razem nadodrzańscy restauratorzy szczególnie potrzebują naszego wsparcia. Nie możemy zaprosić do ich miejsc na Nadodrzu, ale możemy zachęcić Was do zamawiania jedzenia z nadodrzańskich lokali.

Jest wiele lokali gastronomicznych, z których można zamówić teraz jedzenie na wynos, lub z dostawą do domu; z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie informacje na temat sposobów, w jakich można skosztować pysznego jedzenia prosto z Nadodrza.

Więcej pod tym adresem: lokietka5.pl/jedzenie

Nadodrze online – do słuchania i oglądania

Dzięki połączeniom internetowym, cały czas możecie poznawać kulturę z Nadodrza. Organizowane są kursy internetowe – fotografii i grafiki uczą prowadzący z Konturów Kultury, a malować możecie z Malumiką. Swoje ziny, czyli internetowe czasopisma, udostępniło Macondo i Food Think Tank. Więcej propozycji kultury online na stronie lokietka5.pl/kultura/

Siedząc w domu, możecie wybrać się także na wycieczkę – wysłuchać audiospaceru po Nadodrzu, udostępnionego w formie podcastu, czyli internetowej audycji.

Dostępne są dwie ścieżki tematyczne: muzyczne zakamarki osiedla pt. „Radio Nadodrze” przedstawia Hubert Kostkiewicz, rozmawiając m.in. z Lechem Janerką i Pawłem Romańczukiem. Literackie opowieści zebrał Wrocławski Teatr Radioaktywny w Osobliwym Spacerze po Nadodrzu, gdzie fragmenty swoich utworów poetyckich odczytują Ilona Witkowska, Hanna Janczak, Konrad Góra oraz inni twórcy, którzy żyli i inspirowali się Nadodrzem.

Więcej na temat słuchania audiospacerów po Nadodrzu pod tym adresem

www.artystycznenadodrze.pl/audiospacery/

Przedsiębiorcy w sieci

Wspierajmy lokalnych przedsiębiorców w tym niełatwym czasie! Cały czas można korzystać z ich oferty internetowej, wiele miejsc przeniosło się na strony www.

Ubrania, akcesoria i ceramika: nadodrzańskie rzemiosło możecie zobaczyć i wybrać za pośrednictwem internetu.

Spis takich miejsc znajdziecie na stronie lokietka5.pl/sklepy/

Infopunkt Nadodrze pozostaje w stałym kontakcie z przedsiębiorcami, przekazując informacje na temat możliwości wsparcia w sytuacji kryzysowej.

Uruchomiliśmy specjalny serwis, w którym można znaleźć informacje na temat Wrocławskiego Pakietu Pomocowego, możliwości negocjacji czynszów lokali i praktyczne wskazówki zebrane w formie infografik. lokietka5.pl/koronawirus

Zachęcamy do udziału w webinarium „Relacje w biznesie – relacje w kryzysie”, internetowym szkoleniu dla przedsiębiorców, nie tylko z Nadodrza.

Nagła zmiana i niepewność jutra to ogromne wyzwanie dla współpracy w zespołach małych firm i lokalnych biznesów. Podczas internetowego spotkania dowiemy się m.in., jak wspierać swój zespół i jak zadbać o relacje – także biznesowe – w czasie kryzysu.

Szkolenie poprowadzi Olga Lidia Kozłowska: psycholożka i psychoterapeutka, trenerka komunikacji oraz facylitatorka.

Odbędzie się ono we wtorek, 7 kwietnia, o 16.00. Więcej informacji na stronie

lokietka5.pl/szkolenia/

Webinarium jest darmowe.

Należy zapisać się pod adresem:

forms.gle/hjnJVn6T31QxVKU4A

Oprócz tego na Facebooku Innego Centrum oraz Infopunktu Łokietka 5 możecie śledzić infografiki, dotyczące m.in. praw pracowników i pracodawców w obecnej sytuacji pandemii.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą z Centrum Staromiejskiego lub Nadodrza i chcesz włączyć się do akcji – napisz! Prowadzone są również indywidualne konsultacje i akcje informacyjne na temat obecnej sytuacji.

[email protected] 

[email protected]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl