wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:30

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Nabór Obserwatorów Panelu

Ważną cechą Panelu Obywatelskiego jest jego transparentność czyli możliwość obserwowania każdego etapu tego procesu konsultacyjnego. W tym celu powoływani zostają niezależni Obserwatorzy, którzy przyglądają się przebiegowi Panelu, lecz nie mają prawa głosu.

Zgodnie z regulaminem (§ 17) obserwatorami mogą być:

Osoby zawodowo lub naukowo zajmujące się tematyką paneli obywatelskich oraz osoby zainteresowane realizacją panelu obywatelskiego w innych jednostkach administracyjnych niż Wrocław mogą uczestniczyć w spotkaniach Panelistów i Panelistek w charakterze Obserwatorów i Obserwatorek.

Osoby te muszą być jednak niezależne, dlatego też:

Obserwatorami i Obserwatorkami nie mogą być przedstawiciele i przedstawicielki Stron, Eksperci i Ekspertki, a także osoby wchodzące w skład Zespołu Monitorującego.

Procedura naboru Obserwatorów i Obserwatorek jest następująca:

1) Dwie osoby mogą zostać wskazane przez Zespół Monitorujący;

2) Pozostałe osoby mogą zgłosić się samodzielnie do Zespołu Koordynującego.

Ze względu na sytuację epidemiczną i związanymi z nią obostrzeniami możliwe będzie, w razie potrzeby, ograniczenie ilości obserwatorów do bezpiecznego minimum. Decyzja ta zostanie przeprowadzona metodą losowania.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do Zespołu Koordynującego na adres e-mail [email protected] w nieprzekraczalnym terminie 31 sierpnia do godz. 12:00. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl