wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Na Psim Polu powstanie nowy park rekreacji
park rekreacji, zdjęcie ilustracyjne źródło: pixabay
park rekreacji, zdjęcie ilustracyjne

„Park rekreacji na Psim Polu” to zadanie realizowane w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, a zakończenie inwestycji planowane jest na połowę 2019 roku.

Już niebawem teren przy ul. Gorlickiej na Psim Polu zmieni się nie do poznania. Zarząd Zieleni Miejskiej jest w trakcie podpisania umowy na realizację dwóch etapów prac (projekt 289 WBO 2016 i 133 WBO 2017) w ramach parku rekreacji, który może stać się prawdziwą wizytówką osiedla. Niebawem wykonawca otrzyma wspomniany teren i będzie mógł rozpocząć prace, które potrwają do połowy przyszłego roku.

W pierwszej kolejności obecny teren zostanie posprzątany, m.in. z zalegających tam betonowych słupów. Następnie, zostaną wytyczone ścieżki i powstanie siłownia terenowa z różnymi zestawami urządzeń. Znajdzie się tam równoważnia, twister, wahadło czy orbitrek, a także sprzęty typu street workout, z których z pewnością ucieszą się sympatycy kalisteniki. Zamontowane zostaną drążki, ławeczki, a także poręcze typu Erfit.

Dopełnieniem inwestycji będzie montaż elementów małej architektury: ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery, głazów narzutowych, a także stołu do gry w szachy z siedziskami oraz tablica informacyjna.

W ramach projektu na terenie nowego parku rekreacji zostanie zamontowanych także 15 latarni oświetleniowych parkowych, posadzone zostaną drzewa, krzewy, a także trawa.

Co więcej, wykonawca prac przez kolejne 3 lata od zakończenia inwestycji zobowiązany będzie do pielęgnacji zieleni.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl