wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

29°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:25

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Na Psim Polu powstanie nowy park rekreacji

Już niebawem teren przy ul. Gorlickiej na Psim Polu zmieni się nie do poznania. Zarząd Zieleni Miejskiej jest w trakcie podpisania umowy na realizację dwóch etapów prac (projekt 289 WBO 2016 i 133 WBO 2017) w ramach parku rekreacji, który może stać się prawdziwą wizytówką osiedla. Niebawem wykonawca otrzyma wspomniany teren i będzie mógł rozpocząć prace, które potrwają do połowy przyszłego roku.

W pierwszej kolejności obecny teren zostanie posprzątany, m.in. z zalegających tam betonowych słupów. Następnie, zostaną wytyczone ścieżki i powstanie siłownia terenowa z różnymi zestawami urządzeń. Znajdzie się tam równoważnia, twister, wahadło czy orbitrek, a także sprzęty typu street workout, z których z pewnością ucieszą się sympatycy kalisteniki. Zamontowane zostaną drążki, ławeczki, a także poręcze typu Erfit.

Dopełnieniem inwestycji będzie montaż elementów małej architektury: ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery, głazów narzutowych, a także stołu do gry w szachy z siedziskami oraz tablica informacyjna.

W ramach projektu na terenie nowego parku rekreacji zostanie zamontowanych także 15 latarni oświetleniowych parkowych, posadzone zostaną drzewa, krzewy, a także trawa.

Co więcej, wykonawca prac przez kolejne 3 lata od zakończenia inwestycji zobowiązany będzie do pielęgnacji zieleni.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl