Na Bartoszowicach powstanie skatepark

źrodło: pixabay

Coraz bliżej budowy skateparku na Wielkiej Wyspie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy etap prac może być gotowy już latem przyszłego roku. To realizacja projektu z WBO 2020. Jesienią tego roku zagłosowało na niego 2467 osób.

Nowy skatepark powstanie w parku przy ul. Canaletta. Projekt podzielono wstępnie na trzy etapy, ponieważ inaczej przekraczałby on budżet przyznany na zadania w ramach tegorocznej edycji WBO.  W pierwszej kolejności, za kwotę 750 tys. złotych powstać ma płyta jezdna z przeszkodami, strefa wejściowa (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery) i oświetlenie. Przewidziano także dosadzenie większej ilości zieleni.

Wizualizacja skateparku na Bartoszowicach. Źródło: ZZM

Starania o przestrzeń do ćwiczenia jazdy na deskorolce na Wielkiej Wyspie mają już kilkuletnią historię. Najpierw prowizoryczne rampy pojawiły się w parku biskupińskim. Nie przetrwały one jednak próby czasu, a niewielka odległość od korony wału utrudniała starania o zlokalizowanie tam skateparku. Kilka lat temu płyta do jazdy pojawiła się przy ul. Bacciarellego, na terenie sąsiadującym z dawnym JTT. Działka należy jednak do firmy deweloperskiej i trudno wiązać z nią nadzieję na dłuższe istnienie tego typu obiektu.

W 2019 roku do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszony został projekt budowy skateparku przy ul. Canaletta. Za pierwszym razem zabrakło mu raptem 20 głosów. To co nie udało się w 2019, z nawiązką udało się rok później.

Skatepark Wielka Wyspa będzie też jednym z pierwszych we Wrocławiu „młodzieżowych” projektów WBO – jego liderem jest bowiem nastoletni mieszkaniec Wielkiej Wyspy, Dominik Kierecki. Począwszy od edycji 2019, podobnie jak w przypadku samego głosowania - by zgłosić projekt w WBO, nie trzeba mieć ukończonego 18. roku życia.

Czytaj też: Będzie nowy skatepark we Wrocławiu. Powstanie w przyszłym roku.