Mokrzański plac zabaw powstał w ramach WBO

fot. Paweł Rymarowicz

Mieszkańcy osiedla Mokra, położonego w okolicy Lasu Mokrzańskiego doczekali się niezwykłego placu zabaw dla swoich pociech. To inwestycja zrealizowana w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017.

Nowy plac zabaw, jaki powstał na osiedlu Mokra przy ulicy Mojęcickiej, to znakomita wiadomość dla mieszkańców, którzy jak sami stwierdzili, tego typu atrakcji zdecydowanie brakowało w najbliższej okolicy.

– Mając na uwadze dobro swoich pociech zgłosiliśmy do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego projekt zakładający budowę na osiedlu placu zabaw, gdyż najbliższy obszar rekreacyjny, z którego mogą korzystać nasze dzieci, znajduje się w Leśnicy lub w sąsiedniej gminie Miękinia – mówią mieszkańcy.

Od 6 grudnia mają już jednak do swojej dyspozycji niewielki obszar rekreacyjny, który powstał w ramach WBO 2017.

Dzieci mogą skorzystać z drewnianej huśtawki typu „Bocianie gniazdo”, wykonanej z naturalnego drewna robinii akacjowej, huśtawki sprężynowej w kształcie komara, zjeżdżalni, karuzeli oraz zestawu do zabawy w piasku. Oczywiście nie zabrakło także elementów małej architektury, czyli tablicy informacyjnej, koszy na śmieci, ławek oraz stołu. Powstały również specjalne ciągi komunikacyjne, a od strony południowej zamontowano niskie ogrodzenie drewniane o wysokości 1 m.

„Mokrzański plac zabaw” to projekt nr 103 zgłoszony w ramach WBO 2017, w progu budżetowym 250 tys. zł. Głosowało na niego 480 mieszkańców.

Do pobrania