wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:40

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Mikrogranty 2021 – podsumowanie już 15 grudnia

Jakie były najpopularniejsze tematy tegorocznych inicjatyw w ramach Mikrograntów, kto i gdzie realizował w tym roku swoje pierwsze lokalne projekty, czy udało się pobić rekord zgłoszeń. W środę 15 grudnia Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella wirtualnie podsumują 2021 rok w Mikrograntach, który przyniósł aż 119 nowych projektów w całym mieście.

Powoli kończy się kolejny (równie udany, a nawet lepszy pod kątem liczb) rok ogólnomiejskiego programu Mikrogranty. W trzech naborach podzielonych tradycyjnie na trzy ścieżki: dla osób fizycznych i grup nieformalnych, młodych organizacji pozarządowych oraz grup młodzieżowych, zgłaszać można było propozycje działań animacyjnych, edukacyjnych, rekreacyjnych, społecznych i kulturalnych. Wsparcie organizacyjne, promocyjne, administracyjne, logistyczne oraz finansowe otrzymało finalnie aż 119 projektów.

Wirtualne spotkanie z prezentacjami

W środę (15 grudnia) o godzinie 18.00 Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella podczas wirtualnego spotkania podsumują efekty tegorocznych działań oraz zrealizowane projekty. Omówione zostaną też tematy, które najbardziej nurtowały w tym roku wrocławian i wrocławianki.

Trzy mikrograntowe ścieżki reprezentować będą: Anna Bieliz ze Strefy Kultury Wrocław oraz Alicja Pietrzyk i Kazimierz Szepiela z Fundacji Umbrella, a wstęp do podsumowania zaprezentuje Jacek Pluta – zastępca Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia.

Po części podsumowującej, rozpocznie się druga część wydarzenia, która pomóc ma znaleźć inspirację do dalszych działań społecznych. Alina Szeptycka, członkini Wrocławskiej Rady Kobiet, współprzewodnicząca Wrocławskiej Rady ds. Równego Traktowania przy Prezydencie Jacku Sutryku, która związana jest też m.in. z Kulturą Równości i Centrum Wsparcia Aktywistycznego, w swoim wystąpieniu pt. „Dbajmy o siebie – róbmy rewolucję!” podzieli się swoimi różnorodnymi doświadczeniami z pracy aktywistycznej. Po wystąpieniu przyjdzie czas na głosy z „publiczności”, czyli pytania i refleksje widzów, które omówione zostaną na żywo przed kamerą.

Transmisja podsumowania rozpocznie się 15 grudnia o godzinie 18:00 na facebookowych profilach Mikrograntów, Strefy Kultury Wrocław i Wrocław rozmawia. Spotkanie tłumaczone będzie na Polski Język Migowy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl