Ład między budynkami: O reklamach, grodzeniu osiedli i zieleni

Jeszcze do czwartku 14 września potrwają konsultacje dotyczące nowej uchwały krajobrazowej. W ramach inicjatywy „Ład między budynkami” zaplanowano spotkania m.in. z mieszkańcami, firmami reklamowymi, zarządcami nieruchomości.

Pierwszy etap konsultacji polegał gromadzeniu opinii na temat ładu przestrzennego we Wrocławiu. Wrocławianie mogli się wypowiadali się na ten temat za pomocą ankiety internetowej, na którą odpowiedziało 3 tys. respondentów. - Interesowało nas, czy ich zdaniem we Wrocławiu mamy do czynienia z nadmiarem reklamy. Byliśmy ciekawi jaki widzą małą architekturę. Chcieliśmy wiedzieć, jaki jest ich stosunek do grodzenia osiedli - wylicza Beata Urbanowicz, plastyk miejska.

Piotr Fokczyński, architekt miejski: - Z ankiety wynika, że mieszkańcy Wrocławia chcieliby uporządkowania krajobrazu, w którym dzisiaj panuje chaos i nadmiar reklamy. Obserwujemy, że taka ilość reklamy jest przeciw skuteczna, nie spełnia swojej roli.

Drugi etap konsultacji obejmuje już bezpośrednie spotkania i dyskusje z grupami, których nowa uchwała krajobrazowa będzie dotyczyć najbardziej - oczywiście, obok mieszkańców. W poniedziałek w BarBarze z przedstawicielami magistratu rozmawiali reprezentanci branży reklamowej.

We wtorek 12 września o godz. 17 na pl. Powstańców Śląskich rozpocznie się Spacer Badawczy.

W środę 13 września o godz. 17 w BarBarze (ul. Świdnicka 8) rozpocznie się spotkanie z przedstawicielami biznesu.

W czwartek 14 września o godz. 17 w BarBarze (ul. Świdnicka 8) zaplanowane jest spotkanie z właścicielami, zarządcami nieruchomości i przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowych.