Kosmiczny plac zabaw na Gądowie

fot. UM Wrocławia

Na Gądowie Małym powstał kolejny plac zabaw dla najmłodszych. Został on zrealizowany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2016.

Na Gądowie Małym, pomiędzy ulicami Hynka, Skrzydlatą a Bajana powstał nowy plac zabaw dla najmłodszych. Iście kosmiczny, gdyż na jego podłożu znajduje się cały układ słoneczny, pełniący funkcję edukacyjną dla odwiedzających go maluchów.

Plac zabaw zaprojektowany jest tak, aby w głównej mierze mogli z niego korzystać najmłodsi mieszkańcy Gądowa. Nowe inwestycja na osiedlu, która powstała w ramach projektu nr 788 Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2016, to miejsce, które zapewni dzieciom wspaniałą zabawę, ale także dzięki możliwości aktywnego wypoczynku, zadba o prawidłowy rozwój sprawności fizycznej.

Jak zaznaczał lider projektu Rafał Żabski nowy plac zabaw na Gądowie stworzy bezpieczną przestrzeń, w pełni kontrolowaną przez opiekunów, a dla dzieci swobodę, która pobudzi wyobraźnie i kreatywność. 

Urządzenia, które zostały zamontowane na nowootwartym placu zabaw przede wszystkim gwarantują bezpieczeństwo maluchów, umożliwiając im zabawę z rówieśnikami, a kosmiczne huśtawki, bujaki, karuzela, piaskownica, odwzorowane planety, zjeżdżalnia, czy zestaw sprawnościowy tylko dodają temu miejscu atrakcyjności i zachęcają do odwiedzin. Inwestycja z pewnością poprawiła także wizualną stronę całego osiedla.

Teren placu zabaw został ogrodzony niskim, ażurowym ogrodzeniem ze stali, w kolorach ławek zlokalizowanych na pobliskim terenie rekreacyjnym. Co więcej, w ogrodzenie wkomponowane zostały dwie tablice do rysowania z wizerunkiem kosmity. 

– Do zrealizowanego projektu w ramach WBO cegiełkę dołożyła również Spółdzielnia Mieszkaniowa Piast, która ufundowała dodatkową ławkę oraz komplet stojaków rowerowych, doprowadzając przy tym dwie ścieżki na terenie spółdzielni z placem zabaw. Natomiast Zarząd Zieleni Miejskiej poprowadził ścieżkę łączącą nową inwestycję z parkiem wybudowanym w ramach WBO 2015 – mówi Marta Maciaszek, z Działu Projektów Inwestycyjno-Remontowych ZZM we Wrocławiu.

W tym momencie wykonawca prac nanosi jeszcze poprawki, które zostaną zakończone 10 grudnia. To już kolejny plac zabaw, który powstał na Gądowie Małym. O innym, zrealizowanym w ramach WBO 2015 pisaliśmy tutaj

Starsi mieszkańcy Gądowa z pewnością pamiętają o lotniczej tradycji tego rejonu Wrocławia. Dla wszystkich zainteresowanych przygotowaliśmy także wiele historycznych ciekawostek z archiwalnymi zdjęciami dawnego lotniska działającego na Gądowie Małym.