wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Konsultacje społeczne
  4. Zakończone konsultacje
  5. Plac zabaw przy Wita Stwosza
dwójka dzieci na huśtawce z opony Wrocław Rozmawia
dwójka dzieci na huśtawce z opony

Konsultacje społeczne zagospodarowania placu zabaw na Starym Mieście.

Konsultowany plac zabaw położony jest we wnętrzu podwórzowym na Starym Mieście w obrębie ulic: Wita Stwosza, Szewskiej, Kotlarskiej i Łaciarskiej. Z jednej strony znajduje się zabudowa przy ul. Szewskiej, z drugiej strony chodnik (piesza część ul. Łaciarskiej), który oddziela teren od żłobka przy ul. Krowiej. Na konsultowanym terenie mieści się obecnie ogrodzony plac zabaw z elementami takimi jak: piaskownica, huśtawki, drabinki, drewniany domek ze ścianką wspinaczkową dla dzieci i zjeżdżalnią czy obracane klocki. Wszystkie urządzenia są już mocno wysłużone.

O nowe zagospodarowanie istniejącego placu zabaw zabiegała Radna Rady Miejskiej Wrocławia Jolanta Niezgodzka, dzięki której udało się zabezpieczyć środki na ten cel w budżecie Miasta. Za realizację zadania odpowiada Zarząd Zasobu Komunalnego.

Prekonsultacje punktem wyjścia do rozmowy

Na etapie prekonsultacji przeprowadzonych przez Radną Jolantę Niezgodzką w sierpniu 2018 r. mieszkanki i mieszkańcy wypowiedzieli się na temat zmian, które według nich trzeba przeprowadzić na podwórku. Postulowano podział placu na część dla młodszych i starszych dzieci oraz część dla seniorów z urządzeniami do rekreacji. Zgłoszono potrzeby oświetlenia terenu, sprawdzenia stanu drzew, dodania koszy na śmieci i tablicy ogłoszeniowej. Uczestnicy proponowali wykonanie placu o jak najbardziej naturalnej nawierzchni oraz zgłosili chęć rezygnacji z piaskownicy.

Włącz się w planowanie

19 grudnia 2019 o godzinie 17:30 w Urzędzie Miejskim Wrocławia przy pl. Nowy Targ 1-8 odbędzie się spotkanie konsultacyjne. Ma ono na celu zebranie rekomendacji i pomysłów na zagospodarowanie terenu. Opinie można również zgłaszać przez elektroniczny formularz dostępny tutaj. Będzie on aktywny do 6 stycznia 2020 roku.

Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław. Partnerem konsultacji są Rada Osiedla Stare Miasto i Radna Rady Miejskiej Wrocławia Jolanta Niezgodzka.

Wybierz się na spotkanie konsultacyjne lub wyraź swoją opinię w formularzu! Weź udział w planowaniu zmian na placu zabaw.

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl