wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Konsultacje społeczne
  4. Zakończone konsultacje
  5. nowy PARK na Poświętnem
teren przyszłego parku na Poświętnem źródło: gis.um.wroc.pl
teren przyszłego parku na Poświętnem

Konsultacje koncepcji zagospodarowania terenu zieleni u zbiegu ulic Żmigrodzkiej i Pakosławskiej.

Sprawdź raport

z konsultacji

Rozpoczynamy konsultacje koncepcji zagospodarowania terenu zlokalizowanego na osiedlu Polanowice-Poświętne-Ligota. Znajduje się on w okolicy dużego centrum handlowego i ruchliwej ulicy Żmigrodzkiej. Od strony południowej i wschodniej otacza go gęsta zabudowa jednorodzinna oraz powstająca zabudowa wielorodzinna, a od północy graniczy z końcówką obwodnicy śródmiejskiej.

Miejsce wytchnienia od miejskiego zgiełku

Zielony teren na osiedlu Poświętne-Polanowice-Ligota o powierzchni około 5 hektarów będzie pierwszym rekreacyjnym terenem w okolicy. O jego powstanie zabiegała Rada Osiedla Polanowice-Poświętne-Ligota. Wychodząc naprzeciw tym staraniom, Zarząd Zieleni Miejskiej zlecił pracowni projektowej PROMART przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenu. Przewiduje ona podzielenie całego obszaru na dwie ogólne strefy: aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz strefę uspokojoną z ogrodami, polanami i łąkami kwietnymi. Na zielonym klinie zaproponowano miejsca do uprawiania sportu (m.in. boiska i siłownię plenerową), place zabaw, wybieg dla psów, a także plac do organizacji imprez plenerowych.

zielony klin przy ulicy Żmigrodzkiej mapa

Co się już zdarzyło?

Na etapie prekonsultacji (w połowie kwietnia) odbyło się spotkanie z mieszkańcami, podczas którego projektantka przedstawiła wstępną propozycję zagospodarowania terenu. Uczestnicy zgłosili swoje uwagi do koncepcji oraz zawnioskowali o dodatkowe elementy wyposażenia.

Co teraz?

Przygotowana koncepcja zagospodarowania zostanie omówiona podczas spaceru konsultacyjnego 29.05.2019 o godzinie 17:00. Uwagi można również zgłaszać przez elektroniczny formularz opinii aktywny w dniach 20.05–9.06.2019. W wyniku konsultacji otrzymamy ostateczną wersję opracowania.

Wybierz się na spacer konsultacyjny i wyraź swoją opinię w formularzu! To może być twój wkład w powstanie nowego parku na Poświętnem.

Wydarzenie FB

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl