wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
 1. wroclaw.pl
 2. Wrocław Rozmawia
 3. Konsultacje społeczne
 4. Zakończone konsultacje
 5. 2023
 6. Jak zazielenić podwórko przy Nowowiejskiej 18–32?
 7. Jak zazielenić podwórko przy Nowowiejskiej 18–32? [Raport z konsultacji]

Jak zazielenić podwórko przy Nowowiejskiej 18–32? [Raport z konsultacji]

Wydział Partycypacji Społecznej,

Domek na jesionie. Grafika ilustracyjna Rys. K. Domżalska
Domek na jesionie. Grafika ilustracyjna

Zapoznaj się z raportem konsultacji społecznych dotyczącym zagospodarowania fragmentu wnętrza podwórzowego pomiędzy Nowowiejską, Żeromskiego, Daszyńskiego i Jedności Narodowej.

O konsultacjach

Konsultacje miały na celu zebranie opinii mieszkańców i mieszkanek na temat zagospodarowania fragmentu wnętrza podwórzowego pomiędzy Nowowiejską, Żeromskiego, Daszyńskiego i Jedności Narodowej poprzez nasadzenia zieleni oraz wykonanie małej architektury. Ich uczestnicy i uczestniczki mogli wyrazić swoje zdanie podczas spotkania konsultacyjnego, spaceru, e-spotkania, za pomocą e-formularza opinii oraz poprzez e-mail. W ramach konsultacji odbyło się także spotkanie warsztatowe z młodymi mieszkańcami i mieszkankami Wrocławia.

Podsumowanie

Najważniejsze kwestie, które podniesiono, to:

 1. Konieczność nowych nasadzeń: drzewa (m.in. lipy), krzewy (m.in. tawuły), rośliny kwitnące (m.in. lawenda). W tej części terenu jest sporo dużych drzew, ale będzie to brane pod uwagę przy zagospodarowaniu pozostałej części wnętrza podwórzowego. Krzewy i rośliny kwitnące zostaną posadzone.
 2. Potrzeba zaprojektowania większej liczby ławek i koszy na śmieci, a także koszy na psie odchody. Opinię uwzględniono.
 3. Zaproponowano rozwinięcie strefy zabaw dla dzieci i młodzieży o kilka dodatkowych elementów, które Zarząd Zasobu Komunalnego w części wprowadził do projektu.
 4. Młodym uczestnikom konsultacji zależało, aby część alejek miała nawierzchnię umożliwiającą jazdę na rolkach i deskorolkach. Tę propozycje również uwzględniono.
 5. Domek na drzewie – głosy za i przeciw renowacji domku. Domek na drzewie nie został objęty niniejszym opracowaniem. Do końca roku 2022 domek był dzierżawiony, obecnie Zarząd Zasobu Komunalnego przeprowadza ocenę stanu technicznego i możliwości zachowania tej instalacji.
 6. Miejsca parkingowe na podwórku. Ta kwestia wykracza poza projekt, dlatego nie może zostać zrealizowana w ramach tego projektu WBO.
 7. Uporządkowanie miejsca zbierania odpadów. Zarząd Zasobu Komunalnego zwrócił uwagę, że ze środków Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego nie mogą być realizowane remonty miejsca zbiórki odpadów.
 8. Postulowano o oświetlenie, dlatego opinię uwzględniono. Nie będzie ono jednak realizowane na tym etapie prac.

Partnerzy lokalni

Partnerem lokalnym konsultacji był Dom Edyty Stein  przy ul. Nowowiejskiej 38 oraz Szkoła Podstawowa nr 107 przy ulicy Bolesława Prusa 64,  gdzie zorganizowano spotkanie konsultacyjne i warsztat dla młodych. Partnerem było również Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej, które przygotowało i przeprowadziło warsztaty konsultacyjne z młodymi mieszkańcami i mieszkankami Wrocławia. W organizację konsultacji młodych zaangażowane było także Stowarzyszenie Żółty Parasol i Partnerzy. 

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkankom i mieszkańcom za udział w konsultacjach. Wasz głos jest ważny!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl