wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Konsultacje społeczne
  4. Trwające konsultacje
  5. Jak rozwijać targowisko przy Żmigrodzkiej?
  6. Jak urządzić targowisko przy Żmigrodzkiej?
Widok z lotu ptaka na lokalizację targowiska i przyległego terenu zieleni przy skrzyżowaniu ulic Żmigrodzkiej, Kasprowicza i Broniewskiego. fot: Oleksandr Poliakovski
Widok z lotu ptaka na lokalizację targowiska i przyległego terenu zieleni przy skrzyżowaniu ulic Żmigrodzkiej, Kasprowicza i Broniewskiego.

Do 11 października 2022 r. trwają konsultacje społeczne pn. Jak rozwijać targowisko przy Żmigrodzkiej? Inicjowane są przez Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia. Zachęcamy do udziału w nich i wyrażenia swojej opinii.

I potrzebne, i tymczasowe

Aktualnie na skrzyżowaniu ulic: Żmigrodzkiej i Broniewskiego jest targowisko. Usytuowane w dobrym punkcie przesiadkowym pozwala na załatwianie sprawunków w drodze do celu. Brakuje tu jednak infrastruktury pomocnej w prowadzeniu handlu (przyłącze wody i energii elektrycznej), a ze względu na to, że w planie zagospodarowania przestrzennego (MPZP) to miejsce jest zarezerwowane na budowę drogi, targowisko ma charakter tymczasowy. Wiadomo, że droga tam nie powstanie (nie jest potrzebna), można więc zmienić zapisy w  MPZP, by móc lepiej zorganizować bazar, a dzięki temu – pomóc pracującym tu sprzedawcom i sprzedawczyniom.

Czego dotyczą konsultacje?

Zastanowimy się nad poniższymi kwestiami: oferta handlowa (rodzaje stoisk, produkty, usługi) i gastronomiczna (w tym: foodtrucki i możliwość sprzedaży alkoholu), zieleń na targowisku oraz godziny otwarcia. Wspólnie pomyślimy też, czy ma być tu tylko handel, czy, być może, miejsce pozwalające na relaks?  Jeśli tak, to jak je urządzić, by mogli z niego korzystać mieszkańcy i mieszkanki w różnym wieku?

Serdecznie zapraszamy – Twoja opinia wpłynie na to, jak zostanie urządzone targowisko przy ul. Żmigrodzkiej.

Konsultacje trwają do 11 października (wtorek). 21 września (środa), od godz. 17.30 będziemy mogli spotkać się w punkcie konsultacyjnym. Tydzień później, 28 września (środa), o godz. 17.30, zapraszamy na spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 50 przy ul. Czeskiej 38 (budynek A, s. 1). Spotkamy się także z młodymi mieszkankami i mieszkańcami podczas warsztatów w pobliskich szkołach. Przez cały czas trwania konsultacji będzie dostępny e-formularz.

Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Tekst: Maria Rudnicka-Myślicka

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl