wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:10

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Konsultacje społeczne
  4. Trwające konsultacje
  5. Jak odnowić podwórko między Siemieńskiego a Trzebnicką?
  6. Jak odnowić podwórko między Siemieńskiego a Trzebnicką? [KONSULTACJE SPOŁECZNE]

Jak odnowić podwórko między Siemieńskiego a Trzebnicką? [KONSULTACJE SPOŁECZNE]

Wydział Partycypacji Społecznej,

Kliknij, aby powiększyć
Motyw kwitnącej gałązki. Grafika ilustracyjna. Rys. K. Domżalska
Motyw kwitnącej gałązki. Grafika ilustracyjna.

Do 1 lipca 2024 r. trwają konsultacje społeczne pn. Jak odnowić podwórko między Siemieńskiego a Trzebnicką? Inicjują je Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o. Weź udział i wyraź swoją opinię. To ważne, bo dzięki niej możemy wspólnie kształtować przestrzeń, w której żyjemy.

Czego dotyczą konsultacje?

Podwórko, o którym będziemy rozmawiać, leży w kwartale ulic Trzebnickiej, Kleczkowskiej, Siemieńskiego oraz Kraszewskiego. Zostało ono ujęte w programie rewitalizacji podwórek już w latach 2016–2018, a w 2016 roku uzyskano warunki zabudowy oraz rozpoczęto prace projektowe nad dokumentacją i koncepcją zagospodarowania terenu. Prace te jednak z przyczyn losowych przerwano.

W 2022 roku na prośbę Zarządu Osiedla Kleczków, spółka WM wykonała remont nawierzchni podwórka od ulicy Kleczkowskiej. 

Podczas konsultacji omówimy odnowę podwórka. Przedyskutujemy zmiany dotyczące zieleni, propozycje nowych nasadzeń oraz modernizację terenu sportowego. Będziemy rozmawiać o  elementach małej architektury, a także osłonach śmietnikowych. Pojawi się również temat remontu drogi, by odświeżone podwórko jak najlepiej odpowiadało na potrzeby mieszkańców. 

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Konsultacje trwają od 10 czerwca do 1 lipca. 17 czerwca o godz. 17:30 odbędzie się spotkanie konsultacyjne z przedstawicielami Wrocławskich Mieszkań na podwórku przy błękitnym wózku. Przez cały okres trwania konsultacji, można wypowiedzieć się za pomocą e-formularza dostępnego na stronie konsultacji.

Konsultacje z młodymi

Zapraszamy również młode mieszkanki i młodych mieszkańców do udziału. Podczas spotkania na podwórku 17 czerwca odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży, gdzie wspólnie zaprojektujemy podwórko i spiszemy rekomendacje dla projektu. Wcześniej przeprowadzone zostanie spotkanie warsztatowe w Szkole Podstawowej nr 74 im. Prymasa Tysiąclecia ul. Kleczkowska 2.

Masz szczególne potrzeby i chcesz uczestniczyć w konsultacjach?

Chcemy, aby w konsultacjach mogły uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby. Jeżeli masz specjalne potrzeby, napisz do nas (adres: konsultacje[at]feps.pl) najpóźniej 5 dni przed planowanym wydarzeniem, postaramy się zapewnić Ci możliwość udziału.

Tekst:  Iwona Nowak

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl