Instalacja WRO już stoi przy moście Grunwaldzkim [ZDJĘCIA]

Na bulwarze Marii i Lecha Kaczyńskich (przy Moście Grunwaldzkim) została oddana do użytku, zabawy i rekreacji instalacja przestrzenna i jednocześnie ławka w kształcie napisu WRO. Powstała w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Trójwymiarowy napis, który stoi na bulwarze Marii i Lecha Kaczyńskich, układa się w symboliczny wyraz WRO. Zaprojektowany został tak, aby było można na nim usiąść albo zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z widokiem na Odrę i most Grunwaldzki. 

– WRO może stać się nowym miejscem spotkań mieszkańców i popularną wśród turystów wizytówką Wrocławia – mówi Katarzyna Szymczak-Pomianowska, zastępca dyrektora Biura ds. Partycypacji w Urzędzie Miejskim.

Robert Gacek, miejski aktywista i jeden z pomysłodawców projektu przyznaje, że zainspirował się podobnym napisem w Amsterdamie. – Pomyślałem wtedy, że chciałbym, aby taki napis pojawił się też w przestrzeni miejskiej mojego miasta Wrocławia – opowiada. Zgłosił swój pomysł do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Za pierwszym razem, w 2014 roku, nie udało się mu zakwalifikować do realizacji, ale już w 2015 roku mieszkańcy zdecydowali, że to ciekawa koncepcja.

Kilka projektów napisu zostało stworzonych na otwartych warsztatach w galerii BWA. Potem znowu mieszkańcy mieli głos i wybierali, który kształt i forma podoba się im najbardziej. W głosowaniu wzięło udział blisko 2000 osób. Ostatnim etapem był wybór miejsca. O tym też zadecydowali mieszkańcy Wrocławia. Najwięcej osób chciało, żeby napis WRO został usytuowany przy moście Grunwaldzkim na bulwarze Marii i Lecha Kaczyńskich. Tak też się stało. Od 20 czerwca można już w tej nietypowej ławki korzystać.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć