wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Inkubator Lokalnych Centrów dla NGOs. Promocja gospodarki obiegu zamkniętego
 Zasada 3R oznacza: Reduce, Reuse, Recycle; zdjęcie ilustracyjne. źródło: pixabay
Zasada 3R oznacza: Reduce, Reuse, Recycle; zdjęcie ilustracyjne.

Przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym wymaga wielopoziomowego zarządzania i nowych wizji tego, jak może wyglądać przyszłe miasto. Dlatego zaangażowanie na poziomie lokalnym ma kluczowe znaczenie dla przyszłego rozwoju.

Celem programu Inkubator Lokalnych Centrów 3R jest promocja zasady 3R (Reduce, Reuse, Recycle) poprzez łączenie firm, gmin i organizacji pozarządowych z ekspertami i praktykami z zakresu prowadzenia i rozwoju lokalnych inicjatyw oraz aktywności związanych z gospodarką obiegu zamkniętego.

– Mając na uwadze stojące przed nami wyzwania w obszarze transformacji ku gospodarce obiegu zamkniętego, uruchomiliśmy program, w którym chcemy przekazać merytoryczne wsparcie – mówi Urszula Fabianiak, koordynatorka Koalicji 5 Frakcji. Koalicja współpracuje przy programie z Kampanią 17 Celów i Rekopol Organizacją Odzysku Opakowań S.A. 

Program Inkubator Lokalnych Centrów 3R

Wsparcie mają otrzymać lokalne NGOs, które mają pomysły na miejsca, jakie będą budować świadomość hierarchii gospodarowania odpadami, promując zapobieganie powstawaniu odpadów, ponowne wykorzystanie, naprawę i recykling oraz inne działania w wymiarze 3R. Rolą powstałych miejsc (Centrów 3R) jest podejmowanie działań praktycznych, edukacyjnych oraz promocyjnych w obszarze gospodarki obiegu zamkniętego, ze szczególnym uwzględnieniem zasady 3R w społecznościach lokalnych.

Kilka etapów programu

Program podzielony jest na cztery etapy, podczas których inicjatorzy wybranych najlepszych projektów będą mieli szansę uczestniczenia w cyklu warsztatów oraz spotkań z mentorami. Spotkania mają dać odpowiedź, w jaki sposób stworzyć, przeprowadzić i wdrożyć na stałe sprawnie funkcjonujące Centrum 3R.Nabór pomysłów na Lokalne Centra 3R trwa do 4 marca 2022 roku do godziny 16.00. Formularz aplikacyjny, Regulamin oraz Przewodnik po Programie można znaleźć na stronie 5frakcji.pl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl