wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Hubosfera – Centrum sportu i rekreacji oficjalnie otwarte
Hubosfera - centrum sportu i rekreacji fot. Dawid Łukasiewicz
Hubosfera - centrum sportu i rekreacji

Mieszkańcy wrocławskich Hub już mogą korzystać z uroków nowego centrum sportu i rekreacji, jakie powstało w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego przy ulicy Ślicznej. Poza elementami zabawowymi dla najmłodszych znalazły się tam także elementy małej architektury, alejki i oświetlenie.

Centrum sportu i rekreacji, które powstało na Hubach to projekt nr 556 zgłoszony w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Koszt inwestycji, z której już mieszkańcy tego rejonu miasta mogą w pełni korzystać, wyniósł blisko 690 tysięcy złotych (I etap).

W ramach wykonanych prac powstał plac zabaw dla dzieci z nawierzchnią bezpieczną, gdzie znajduje się piramida linowa Triton, tunel, szeroki ślizg, platforma obrotowa, huśtawka bocianie gniazdo, karuzela wisząca kierownica, a także specjalne, gumowe kule i półkule.

To jednak nie wszystko. W ramach zadania utwardzono piesze ścieżki przebiegające po istniejących dotychczas „przedeptach”, a także odtworzono trawniki, które uległy zniszczeniu podczas budowy alejek i poruszania się sprzętu budowlanego.

Ponadto, na terenie Hubosfery, czyli nowego centrum sportu i rekreacji, znajdziemy także elementy małej architektury: ławki, kosze na odpady, stojaki na rowery i tablicę informacyjną. Wykonano również oświetlenie typu parkowego.

Jesienią, w obrębie nowego miejsca na mapie Hub, nasadzone zostaną drzewa, zgodnie z zatwierdzonym projektem w ramach kompensat. Pojawi się tam klon polny, odmiana "Elsrijk'klon zwyczajny, klon czerwony, klon srebrzysty, grab pospolity w odmianie kolumnowej, jabłoń, odmiana 'Royalty'.

Hubosfera powstała z myślą o mieszkańcach, którzy w tym rejonie miasta domagali się pewnej przestrzeni integrującej lokalną społeczność, odpowiednio dostosowaną zarówno do potrzeb młodszych, jak i starszych mieszkańców.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl