wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:25

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Granty na innowacje z UNHCR dla organizacji uchodźczych. Złóż wniosek do 17 lipca
Punkt informacji dla uchodźców we Wrocławiu, zdjęcie ilustracyjne. fot. Marek Księżarek - www.wroclaw.pl
Punkt informacji dla uchodźców we Wrocławiu, zdjęcie ilustracyjne.

Granty na innowacje w wysokości do 50 tys. dolarów, przyznane zostaną przez UNHCR organizacjom uchodźczym. Zgłoszenia do udziału w programie Refugee-led Innovation Fund, przesyłać można do 17 lipca 2022.

Organizacje kierowane przez uchodźców borykają się zwykle z problemami w dostępie do finansowania. Są często wykluczone z istniejących sieci przedsiębiorców i innowatorów, mają słabszy dostęp do wiedzy, informacji i zasobów.

Z myślą o nich uruchomiony został Fundusz Innowacji Kierowany przez Uchodźców (Refugee-led Innovation Fund).   

Refugee-led Innovation Fund – kto może aplikować?

Fundusz wspiera innowacje wszystkich organizacji prowadzonych przez osoby, które doświadczyły przymusowego wysiedlenia, w tym uchodźców, osób ubiegających się o azyl, osób wewnętrznie przesiedlonych, osób powracających i bezpaństwowców.

Wnioskodawcy proszeni są o składanie wniosków jako zespoły. Fundusz przyjmuje wnioski zarówno od zarejestrowanych, jak i niezarejestrowanych organizacji.

Granty w wysokości do 50 tys. dolarów

W ramach programu można starać się o wsparcie finansowe na przetestowanie i wdrożenie swoich pomysłów. Grantobiorcy otrzymają także wsparcie techniczne i eksperckie. Mogą również liczyć na  pomoc ze strony zespołów krajowych UNHCR w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów.

Zgłoszenia przesyłać można do 17 lipca, przedstawiając krótki opis wyzwania, przed którym stoi zespół, oraz przewidywany pomysł lub rozwiązanie.

Najpierw UNHCR dokona przeglądu zgłoszeń. Zespoły, które znajdą się na krótkiej liście, zostaną o tym powiadomione i będą miały trzy tygodnie na złożenie pełnego wniosku.

Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji znajdziecie na stronie programu Refugee-led Innovation Fund.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl