wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:40

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. GDS ds. Zwierząt w mieście [Zaproszenie na spotkanie 3.04.2017]

Zaproszenia kierujemy do wrocławskich organizacji, podmiotów publicznych i prywatnych, grup środowiskowych, mieszkańców.

8. spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. zwierząt w mieście

Termin: poniedziałek, 3 kwietnia 2017, w godz. 13:00 - 15:00  Miejsce: Sektor 3, ul. Legnicka 65, sala konferencyjna

Idea, cel spotkań: Diagnoza i wymiana doświadczeń, spostrzeżeń dotyczących życia, funkcjonowania i kondycji zwierząt w środowisku dużego miasta. Obecność zwierząt w społeczeństwie miejskim to kwestia zarówno zwierząt wolno żyjących, hodowanych i zamieszkujących w gospodarstwach domowych oraz dzikich. Jedne z nich umilają naszą codzienność, są wsparciem w naszym życiu inne bywają zagrożeniem. Zachowanie odpowiednich zasad współistnienia, bezpieczeństwa, pielęgnacji, zdrowia itp. to warunek konieczny, aby obecność zwierząt w mieście była odbierana jako pożyteczna i cenna. Do osiągnięcia tego celu niezbędna jest dobra komunikacja i dialog pomiędzy miłośnikami i profesjonalistami zajmującymi się światem zwierząt oraz odpowiednimi służbami, organizacjami i mieszkańcami miasta. Główny temat spotkania: - kontynuacja - koncepcja szkolenia dla służb mundurowych (policja i straż miejska)

dyskusja o sytuacji i problemach społecznych opiekunów kotów wolno żyjących (status prawny, bezpieczeństwo, ewidencja, relacje społeczne)

- rola organów administracji publicznej, rad osiedli, służb, instytucji i podmiotów pozarządowych oraz innych uczestników życia społecznego  w realizacji programu na rzecz ochrony zwierząt

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu na adres: [email protected]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl