GDS ds. zwierząt w mieście [Zaproszenie na spotkanie 16.04.2018]

Główne tematy spotkania: Konkurs dotacyjny dla NGO - # 260 WBO 2017 - budki dla kotów. Przygotowanie materiałów do edukacji społecznej w zakresie hodowli, opieki i pielęgnacji kotów żyjących w mieście (praca warsztatowa).

Serdecznie zapraszamy na dziewiętnaste spotkanie Grupy Dialogu Społecznego
ds. zwierząt w mieście
Zaproszenie, kierujemy przede wszystkim do wrocławskich organizacji, podmiotów publicznych i prywatnych, oraz grup środowiskowych, które koncentrują swoje działania we Wrocławiu na współegzystowaniu zwierząt i ludzi w naszym mieście.

Termin: poniedziałek, 16 kwietnia 2018, w godz. 13:00 - 15:00  
Miejsce: Sektor 3, ul. Legnicka 65, sala konferencyjna

Idea, cel spotkań: Diagnoza i wymiana doświadczeń, spostrzeżeń dotyczących życia, funkcjonowania i kondycji zwierząt w środowisku dużego miasta.
Obecność zwierząt w społeczeństwie miejskim to kwestia zarówno zwierząt wolno żyjących, hodowanych i zamieszkujących w gospodarstwach domowych oraz dzikich. Jedne z nich umilają naszą codzienność, są wsparciem w naszym życiu inne bywają zagrożeniem. Zachowanie odpowiednich zasad współistnienia, bezpieczeństwa, pielęgnacji, zdrowia itp. to warunek konieczny, aby obecność zwierząt w mieście była odbierana jako pożyteczna i cenna. Do osiągnięcia tego celu niezbędna jest dobra komunikacja i dialog pomiędzy miłośnikami i profesjonalistami zajmującymi się światem zwierząt oraz odpowiednimi służbami, organizacjami i mieszkańcami miasta.

Główne tematy spotkania:
Konkurs dotacyjny dla NGO -  # 260 WBO 2017 - budki dla kotów
Przygotowanie materiałów do  edukacji społecznej w zakresie hodowli, opieki i pielęgnacji kotów żyjących w mieście. (praca warsztatowa)

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu na adres:
dominik.golema@um.wroc.pl

Serdecznie zapraszamy:

Urząd Miejski Wrocławia / Departament Spraw Społecznych / Rzecznik ds. Dialogu Społecznego – Dominik Golema
Grupy Dialogu Społecznego (GDS):  Ideą tematycznych (obszary zgłaszane przez organizacje), mieszanych grup (NGO -  pracownicy UM Wrocławia) jest prowadzenie dialogu, diagnoza, ale też rozwiązywanie problemów, poprawa efektywności działania i współpracy w różnych obszarach życia społecznego we Wrocławiu