wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:10

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. GDS ds. uzależnień [Zaproszenie na spotkanie 12.12.2017]

Tematyka spotkania: uzależnienia behawioralne c.d.: hałas, dźwięk, muzyka. W drugiej, warsztatowej części spotkania podzielimy się swoimi pomysłami na zapobieganie występowaniu rożnego rodzaju ryzykownych zachowań, związanych zarówno z używaniem substancji psychoaktywnych jak i korzystaniem z gier, telefonów, internetu.

Serdecznie zapraszamy na szóste spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. UzależnieńZaproszenie kierujemy do wrocławskich organizacji pozarządowych, podmiotów publicznych i prywatnych, oraz grup środowiskowych,  zaangażowanych w rozwój struktur dialogu społecznego we Wrocławiu, a szczególnie do podmiotów i osób, których troska, zaangażowanie i zainteresowanie koncentruje się na przeciwdziałaniu uzależnieniom.Termin: wtorek, 12 grudnia 2017, w godz. 13:00 – 15:00 Miejsce: Pracownia Projektów Międzykulturowych ZAJEZDNIA (Stowarzyszenie TRATWA), ul. Legnicka 65, sala koncertowa (I piętro)Idea, cel spotkań: Debata na temat dotychczasowych i nowych wyzwań w obszarze uzależnień. Przedstawienie stanu posiadanej wiedzy na podstawie prowadzonych badań. Wymiana doświadczeń i spostrzeżeń odnośnie skuteczności podejmowanych działań. Konsultacje i dyskusja na temat treści programów gminnych w tym obszarze problemowym. Budowanie i umacnianie relacji pomiędzy podmiotami i osobami zainteresowanymi tą tematyką. Zdefiniowanie i wskazanie działań koniecznych do podjęcia w celu lepszej ochrony społeczeństwa przed wzrostem poziomu uzależnień. Tematyka spotkania: 1. Uzależnienia behawioralne c.d.: hałas, dźwięk, muzyka...2. Domowy Fundament Profilaktyki - w drugiej, warsztatowej części spotkania podzielimy się swoimi pomysłami na zapobieganie występowaniu rożnego rodzaju ryzykownych zachowań, związanych zarówno z używaniem substancji psychoaktywnych jak i korzystaniem z gier, telefonów, internetu itp.  Chcielibyśmy wspólnie wypracować zestaw kilku(nastu) prostych sposobów, podpowiedzi, które mogłyby się przyczynić do zmniejszenia ryzyka wystąpienia niebezpiecznych zachowań.Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu na adres: [email protected]

Serdecznie zapraszamy:Joanna Nyczak – Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych  / Urząd Miejski WrocławiaDominik Golema - Rzecznik ds. Dialogu Społecznego / Departament Spraw Społecznych / Urząd Miejski WrocławiaGrupy Dialogu Społecznego (GDS):  Ideą tematycznych (obszary zgłaszane przez organizacje), mieszanych grup (NGO -  pracownicy UM Wrocławia) jest prowadzenie dialogu, diagnoza, ale też rozwiązywanie problemów, poprawa efektywności działania i współpracy w różnych obszarach życia społecznego we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl