wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:20

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. GDS ds. Technologii Obywatelskich [Zaproszenie na spotkanie 27.06.2017]

Celem spotkań jest debata nad wykorzystaniem technologii obywatelskich, czyli rozwiązań obejmujących aplikacje społeczne i narzędzia informatyczne wspierające samorząd w pełnieniu funkcji publicznych, organizacje pozarządowe w swoich działaniach i mieszkańców chcących brać aktywny udział w zarządzaniu miastem.

Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszam na 3. spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. technologii obywatelskich. Celem spotkań jest debata nad wykorzystaniem technologii obywatelskich, czyli rozwiązań obejmujących aplikacje społeczne i narzędzia informatyczne wspierające samorząd w pełnieniu funkcji publicznych, organizacje pozarządowe w swoich działaniach i mieszkańców chcących brać aktywny udział w zarządzaniu miastem. Nasze 3. spotkanie będziemy gościć w Biurze ds. Partycypacji Społecznej UM we Wrocławiu.

Zaproszenie kierujemy do wrocławskich organizacji pozarządowych, rad osiedli, podmiotów publicznych i prywatnych oraz grup środowiskowych, zaangażowanych oraz pragnących zaangażować się w dialog społeczny we Wrocławiu.Termin: wtorek, 27 czerwca 2017 r., godz. 16:00 - 18:00.Miejsce: Biuro ds. Partycypacji Społecznej UM we Wrocławiu, ul. G. Zapolskiej 4, I piętro, s. 135.Idea, cel spotkań:

Debata nad wykorzystaniem technologii obywatelskich.(Technologie obywatelskie – zbiór rozwiązań, głównie z zakresu technologii informacyjnej, obejmujących aplikacje społeczne i narzędzia informatyczne wspierające samorząd w pełnieniu funkcji publicznych, jak i wszelkie narzędzia do rozwoju czy utrzymania takich serwisów).Tematyka spotkań: 1. Diagnoza potencjału „aktorów wrocławskiej sceny” (np. organizacji pozarządowych) w zakresie tworzenia i implementacji technologii obywatelskich. 2. Możliwości rozwoju, współpracy i wsparcia różnych podmiotów w zakresie wykorzystywania technologii obywatelskich w kontakcie z mieszkańcami. 3. Poszukiwanie, prezentacja i promowanie innowacyjnych rozwiązań, dobrych praktyk w obszarze technologii obywatelskich. 4. Standardy w korzystaniu z technologii obywatelskich. Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu na adres: [email protected]Prowadzący:
Dominik Golema - Rzecznik ds. Dialogu Społecznego / Departament Spraw Społecznych / Urząd Miejski Wrocławia
Damian Wojciech Dudała – Fundacja Instytut Badań i Rozwoju Lokalnego
Bartłomiej Świerczewski - Dyrektor Biura ds. Partycypacji SpołecznejGrupy Dialogu Społecznego (GDS): Ideą tematycznych (obszary zgłaszane przez organizacje), mieszanych grup (NGO - pracownicy UM Wrocławia) jest prowadzenie dialogu, diagnoza, ale też rozwiązywanie problemów, poprawa efektywności działania i współpracy w różnych obszarach życia społecznego we Wrocławiu.
Z pozdrowieniami,Damian Wojciech DudałaPrezes ZarząduFundacja Instytut Badań i Rozwoju Lokalnego

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl