wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:10

wroclaw.pl strona główna
3

Ranga projektu

Ogólnodostępny parking dla mieszkańców o pow. 1700 m2 [FO 2019]

Osiedle: Pilczyce-Kozanów-Popowice Północne

Kategoria: Drogowe

Szacunkowy koszt: 400 000 zł

Status: Wniosek zweryfikowany negatywnie

Opis projektu

Osiedle Popowice jak zapewne większość rozwijających się osiedli na terenie Wrocławia, zmaga się z problemami parkingowymi. Deweloperzy inwestują w biurowce i obiekty handlowe, ale zapominają o tym, że w tych miejscach pracują ludzie, którzy przyjeżdżają do pracy samochodami i zostawiają je na parkingach osiedlowych. Nie mamy wpływu na taki stan rzeczy, ale możemy ulżyć nieco mieszkańcom poprzez zamianę dzikiego parkingu na taki, który spełniałby współczesne standardy pomieściłby więcej samochodów.

Zarząd SMLW „Popowice” oraz mieszkańcy Popowic zgłosili projekt wykonania niekomercyjnego i całkowicie darmowego parkingu, dostępnego dla wszystkich mieszkańców osiedla Popowice. Parking ten ma się znaleźć na części działki nr 11/38, AM-10, obręb Popowice i ma zajmować powierzchnię około 1700m2. Spółdzielnia SMLW „Popowice” może partycypować w kosztach w razie, gdyby środki przeznaczone na projekt w ramach Funduszu Osiedlowego były niewystarczające.

Inwestycja zakłada utwardzenie nawierzchni parkingu płytami typu YOMB, wyznaczenie miejsc parkingowych oraz utwardzenie dojazdu do parkingu od strony ulicy Rysiej. Dzięki takiemu uporządkowaniu terenu poprawi się estetyka osiedla.

Lokalizacja

Osiedle: Pilczyce-Kozanów-Popowice Północne

Lokalizacja szczegółowa: 11/38, AM-10, Popowice.