wroclaw.pl Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie

Fundacja Dom Pokoju zaprasza na konferencję o przestrzeni i architekturze w szkołach

Redakcja www.wroclaw.pl,
„Architektura relacji. Szkoła to nie tylko budynek” - konferencja. rys. Zuzanna Wollny
„Architektura relacji. Szkoła to nie tylko budynek” - konferencja.

5 listopada w galerii Sztuka na Miejscu przy ul. Łaciarskiej 4 odbędzie się konferencja „Architektura relacji. Szkoła to nie tylko budynek”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest jednak rejestracja.

– To wydarzenie będzie poświęcone rozmowie na temat przestrzeni i tego jak wpływa na nasze relacje na przykładzie przestrzeni szkoły. Spróbujemy wspólnie z ekspertkami określić, które przestrzenie wspierają dialogowość, a które wręcz przeciwnie - powodują, że konflikty łatwiej eskalują, porozmawiamy też o tym jak w taką przestrzeń szkoły bezpiecznie ingerować i jak ją zmieniać – mówi Antonina Gawrońska z Fundacji Dom Pokoju.

„Architektura relacji. Szkoła to nie tylko budynek” - agenda spotkania

Kto weźmie udział w konferencji? Poznaj ekspertki i prelegentki

Wykład otwierający konferencję wygłosi Joanna Jurga ‒ projektantka produktu i przestrzeni, innowatorka oraz wykładowczyni. Specjalistka projektowania dedykowanego poczuciu bezpieczeństwa. Analogowa astronautka i dwukrotna komandorka symulacji misji kosmicznych w Habitacie Lunares. Nauczycielka medytacji i pasjonatka kosmosu.

W debacie udział wezmą Magdalena Milert, Alicja Pacewicz i Zuzanna Wollny.

Magdalena Milert - absolwentka Politechniki Śląskiej. Architektka, Urbanistka. W swoich social media jako @pieing opowiada o gospodarce przestrzennej, architekturze, urbanistyce oraz psychologii i przestrzeni.

Magdalena Milert

Propaguje dobry miejski UX. Podkreśla, że miasto ma być zrobione porządnie i dostępne dla wszystkich, a także zaadaptowane do zmian klimatycznych. Wiceprezeska Ambasady Społeczności, Członkini Klubu Jagiellońskiego, Współtwórczyni Archipogotowia - miejsca bezpłatnych porad architektonicznych dla mieszkańców Poznania, tutorka i mentorka warsztatowa.

Alicja Pacewicz - ekonomistka, działaczka społeczna i oświatowa. Współzałożycielka i ekspertka Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundacji Szkoła z Klasą, które rozwijają kompetencje obywatelskie i wspierają polskie szkoły oraz nauczycieli w skutecznej i nowoczesnej edukacji.

Alicja Pacewicz

Współautorka programów edukacyjnych, podręczników do wiedzy o społeczeństwie i przedsiębiorczości, publikacji metodycznych i szkoleniowych. Odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za działania na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Zuzanna Wollny - koordynatorka i kuratorka programu Dobry Widok we Wrocławiu. Absolwentka ASP we Wrocławiu, kierunku Mediacja Sztuki. Ilustratorka.

Zuzanna Wollny

Pomysłodawczyni i animatorka projektu społecznego Kuchnia ASP, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu edukacyjnego Tropiciele Tajemnic w MBP w Krakowie i Wieliczce (2016 – 2017), twórczyni projektu społecznego Tęcza w ramach ESK 2016. Działa w obszarze estetyki oraz estetyki w przestrzeni publicznej, zajmuje się edukacją nieformalną.

Jak się zapisać na konferencję?

Formularz zapisów znajdziecie na tej stronie. Możecie również przekazać organizatorkom swoje pytania, które zadane zostaną uczestniczkom debaty.

Konferencja będzie nagrywana - osoby, które nie zdążą się zapisać, będą mogły obejrzeć ją w późniejszym terminie.

Konferencja finansowana jest w ramach projektu Pogotowie Mediacyjne z budżetu gminy Wrocław. Projekt realizuje Fundacja Dom Pokoju.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl