wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Filmowe opowieści z Psiaka – premiera reportażu
kadr z reportażu "Psie Pole: stąd jestem" fot. grupa nieformalna Świetliki
kadr z reportażu "Psie Pole: stąd jestem"

Realizowany w ramach 22. edycji Mikrograntów projekt „Filmowe opowieści z Psiaka” dobiega końca. Efekty prac zespołu obejrzeć będzie można już 24 października w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA na Psim Polu.

Reportaż zatytułowany „Psie Pole: stąd jestem” zrealizowany został przez młodzież w trakcie warsztatów. Ich uczestnicy mieli okazję zapoznać się z sposobami narracji w dziełach filmowych, etapami produkcji, formatowaniem scenariusza oraz przygotowaniem scenografii. Dowiedzieli się także więcej o sprzęcie używanym podczas kręcenia i montażu, sztuce operatorskiej, przygotowaniu planu filmowego, pracy ze światłem i dźwiękiem. Wreszcie – ruszyli w teren.

Premierę ich reportażu o Psim Polu zaplanowano na sobotę, 24 października, na godz. 15.00. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy: [email protected]

Jakie wydarzenie jest cyrkowym unikatem na skalę zachodniej Polski? Czemu Rondo Lotników Polskich zawdzięcza swoją nazwę? Jakie motywacje przyświecają najbardziej aktywnym mieszkańcom Psiego Pola? Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na te i inne osiedlowe pytania, znajdziecie je w materiale.

Ten reportaż – jak podkreślają twórcy – jest także portretem społecznej strony dzielnicy: fundacji, instytucji i stowarzyszeń oraz przedstawieniem ich wpływu na lokalne grupy w każdym wieku.

Premiera reportażu „Psie Pole: stąd jestem”

Premiera reportażu „Psie Pole: stąd jestem”

Dokument
Termin 24 października 2020 15:00

Miejsce Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA

Zobacz
Partnerami projektu są: FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne, Klub Seniora na Psim Polu Zawsze Młodzi, Fundacja Ukraina, Fundacja Opieka i Troska, Stara Piekarnia, Blog „Psie Pola – moja okolica”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl