Filmowe opowieści z Psiaka – premiera reportażu

fot. grupa nieformalna Świetliki

Realizowany w ramach 22. edycji Mikrograntów projekt „Filmowe opowieści z Psiaka” dobiega końca. Efekty prac zespołu obejrzeć będzie można już 24 października w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA na Psim Polu.

Reportaż zatytułowany „Psie Pole: stąd jestem” zrealizowany został przez młodzież w trakcie warsztatów. Ich uczestnicy mieli okazję zapoznać się z sposobami narracji w dziełach filmowych, etapami produkcji, formatowaniem scenariusza oraz przygotowaniem scenografii. Dowiedzieli się także więcej o sprzęcie używanym podczas kręcenia i montażu, sztuce operatorskiej, przygotowaniu planu filmowego, pracy ze światłem i dźwiękiem. Wreszcie – ruszyli w teren.

Premierę ich reportażu o Psim Polu zaplanowano na sobotę, 24 października, na godz. 15.00. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy: swietlikprodukcje@gmail.com

Jakie wydarzenie jest cyrkowym unikatem na skalę zachodniej Polski? Czemu Rondo Lotników Polskich zawdzięcza swoją nazwę? Jakie motywacje przyświecają najbardziej aktywnym mieszkańcom Psiego Pola? Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na te i inne osiedlowe pytania, znajdziecie je w materiale.

Ten reportaż – jak podkreślają twórcy – jest także portretem społecznej strony dzielnicy: fundacji, instytucji i stowarzyszeń oraz przedstawieniem ich wpływu na lokalne grupy w każdym wieku.

Premiera reportażu „Psie Pole: stąd jestem”

Premiera reportażu „Psie Pole: stąd jestem”

Dokument
Termin 24 października 2020 15:00

Miejsce Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA

Zobacz
 
Partnerami projektu są: FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne, Klub Seniora na Psim Polu Zawsze Młodzi, Fundacja Ukraina, Fundacja Opieka i Troska, Stara Piekarnia, Blog „Psie Pola – moja okolica”.