wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
 1. wroclaw.pl
 2. Wrocław Rozmawia
 3. FEPS zaprasza na finał projektu „Poznajmy się we Wrocławiu”
Finał projektu "Poznajmy się we Wrocławiu" zaplanowano na 20-21 listopada 2020 źródło: FEPS
Finał projektu "Poznajmy się we Wrocławiu" zaplanowano na 20-21 listopada 2020

Przed nami dwa dni internetowych spotkań, dyskusji, prelekcji filmowych i warsztatów. Wszystko w ramach zaplanowanego na 20. i 21 listopada, finału projektu „Poznajmy się we Wrocławiu”.

– W stolicy Dolnego Śląska studiuje lub pracuje około 100 tys. obcokrajowców i to też ich miasto. Zależało nam więc, by stworzyć przyjazną przestrzeń do rozmowy i wspólnego działania – piszą organizatorzy wydarzenia z Fundacji na Rzecz Studiów Europejskich (FEPS).

Do udziału w programie zgłosiły się m.in. osoby, które przybyły do Wrocławia z Włoch, Hiszpanii, Węgier, Ukrainy, Białorusi czy Turcji.

W październiku i listopadzie uczestnicy projektu mieli okazję spotkać się na żywo oraz za pośrednictwem platformy Zoom, m.in. by dowiedzieć się więcej na swój temat, a także by porozmawiać o faktach i mitach towarzyszących tematowi migracji.

Finał projektu – jak podkreślają organizatorzy - wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji (16 listopada), który jest świętem szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.

Program

Piątek 20.11.2020

 • 16.00-16.15 – rozpoczęcie wydarzenia, powitanie uczestników: Anna Cwynar, Monika Glińska (FEPS)
 • 16.15-17.15 – "Wielokulturowa historia Wrocławia" (prelekcja), prowadzenie: Krzysztof Nowak (FEPS)
 • 17.30-18.55 – "Dialog międzykulturowy w działaniu" (spotkanie sieciujące z udziałem przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych i miejskich instytucji kultury): Fundacja Integracji Społecznej PROM, Stowarzyszenie Kultury Teatralnej PIEŚŃ KOZŁA, Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego NOMADA, Fundacja Ukraina, Fundacja Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej, Centrum Kultury AGORA
 • 19.00-19.55 – "Halo Wrocław, halo Polsko! Przybyłam, przybyłem" (dyskusja o Polsce, o polskiej kulturze, o nas, o tym, co nas łączy, co dzieli, o Wrocławiu), moderacja: Krzysztof Nowak (FEPS)
 • 20.00-22.30 – transmisja filmu wraz z dyskusją (tytuł zostanie potwierdzony 17.11).

Sobota 21.11.2020

 • 11.00-13.00 – gra online o tematyce międzykulturowej, prowadzenie: Bożena Andrzejewska (Dobra Relacja w Grupie)
 • 14.30-15.55 – warsztat kulinarny "Tradycje kulinarne świata", prowadzenie: uczestniczki i uczestnicy projektu
 • 16.00-17.30 – "Wrocław przeciw przemocy" (warsztat uczący zachowania się w przypadku agresji słownej i sytuacji przemocowych), prowadzenie: Stowarzyszenie NOMADA
 • 19.00-19.55 – "Porozmawiajmy o (polskiej) sztuce", prowadzenie: uczestniczki i uczestnicy projektu
 • 20.00-22.00 – transmisja filmu wraz z dyskusją (dokument "Alaturka" 2014, reż. Alexander Decommere, napisy w jęz. angielskim) oraz zakończenie wydarzenia.

Informacje praktyczne

Językiem wiodącym wydarzenia będzie język polski, przy czym wszystkie spotkania w ramach programu będą tłumaczone na język angielski i język rosyjski lub ukraiński (w zależności od potrzeb uczestników).

Na wydarzenie można zapisywać się online w terminie do czwartku 19 listopada 2020 włącznie. 

Organizatorzy

„Poznajmy się we Wrocławiu!/ Let’s meet in Wrocław!/ Давайте встретимся во Вроцлаве!” to inicjatywa Fundacji na Rzecz Studiów Europejskich, realizowana we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego oraz z wrocławskimi NGO, takimi jak Stowarzyszenie Grupa z Pasją, Fundacja Emma, Stowarzyszenie Zmieniaj Zakrzów, Stara Piekarnia, Centrum Kultury Agora oraz Fundacja Wroclife. Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Wrocław.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl