wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Europejski Korpus Solidarności wspiera działania lokalne [NABÓR WNIOSKÓW]

Jeśli masz od 18 do 30 lat i pomysł na lokalne działania, zbierz grupę 5 osób i napiszcie wniosek. W ramach finansowanych z funduszy unijnych Projektów Solidarności, możecie otrzymać wsparcie w wysokości 500 euro miesięcznie. Nabór już się zaczął i potrwa do 5 października.

Projekty Solidarności mają na celu umożliwienie młodym ludziom realizowania własnych pomysłów oraz szukania samodzielnych sposobów rozwiązywania lokalnych problemów. Projekty mogą dotyczyć lokalnej społeczności, powinny także skupiać się na działaniach, które aktywizują współpracę młodych z ich najbliższym otoczeniem. Mogą trwać od 2 do 12 miesięcy i muszą być realizowane na terenie Polski.

O jaką pomoc można się starać?

W ramach programu możecie otrzymać:

  • 500 euro na miesiąc na pokrycie kosztów zarządzania projektem
  • Wsparcie coacha (do 12 dni pracy)
  • Pokrycie kosztów nadzwyczajnych (rozliczanych zgodnie z kosztami rzeczywistymi).

Jak zgłosić swój projekt

Najpierw zbierz zespół 5 osób i opracujcie założenia projektu. Potem zarejestruj się w bazie danych Europejskiego Korpusu Solidarności. Można to zrobić za pomocą formularza dostępnego na stronie organizatorów.

Następnie zaproście do współpracy organizację pozarządową (NGO). Potrzebujecie organizacji wspierającej, która wspólnie z wami złoży wniosek. W trakcie realizacji projektu pomoże wam także w sprawach administracyjnych. Najlepiej poszukajcie fundacji lub stowarzyszenia działającego w waszej okolicy.

Więcej informacji o programie znajdziecie na stronie EKS.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl