wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:05

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Ekspresowe Mikrogranty– ostatni w tym roku nabór rusza we wrześniu!

Ekspresowe Mikrogranty– ostatni w tym roku nabór rusza we wrześniu!

Wydział Partycypacji Społecznej,

Warsztaty fotograficzne na Krzykach, spacery historyczne po Sępolnie, wieczorki taneczne na Żernikach, a może gra miejska w Leśnicy? Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella ogłaszają harmonogram konsultacji i zapraszają do udziału w naborze do „ekspresowych” i ostatnich w tym roku Mikrograntów!

Poszukiwanie nowych propozycji na osiedlowe działania w nadchodzącejodsłonie Mikrograntów potrwa od 1 do 15 września. To ostatnia w tym roku okazja, by zrealizować swoje pomysły ze wsparciem od 1 do 10 tysięcy złotych! Istotnym elementem tego naborujest czas. Na realizację propozycji będzie go bowiem bardzo mało – od ogłoszenia wyników na początku października, do ostatniego dnia na rozliczenie projektu,  minie niewiele ponad 2 miesiące!

Jesienno-zimowa aura może skłaniać do pozostania w domu, my jednak zachęcamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki do działania! W sierpniu wybierzcie się na spacer po swoim osiedlu i zastanówcie się, jakie wydarzenia można zorganizować na nim wspólnie z sąsiadami i sąsiadkami do połowy grudnia! – zachęcają koordynatorzy Mikrograntów ze Strefy Kultury Wrocław i Fundacji Umbrella. Inspiracji poszukać można też w osiedlowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej lub Centrum Aktywności Lokalnej. – Z niecierpliwością czekamy także na nowe inicjatywy wrocławskiej młodzieży, która, mamy nadzieję, pełna energii wróci do miasta po wakacjach!  - dodają..

Pozostałe elementy naboru pozostają bez zmian. Propozycje zgłaszać można w jednej z trzech ścieżek: dla pełnoletnich osób fizycznych i grup nieformalnych, dla lokalnych NGOsów (do 5 lat działalności) oraz dla młodzieżowych grup nieformalnych. We współpracy ze Strefą Kultury Wrocław lub Fundacją Umbrella, uczestnicy i uczestniczki mają szansę na zrealizowanie projektów z zakresu animacji, aktywizacji społecznej i edukacji oraz pomysłów na działania związane z różnymi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Wybrane inicjatywy otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.

O szczegółach każdej ze ścieżek oraz kolejnym  naborze dowiedzieć będzie się można więcej na organizowanych w sierpniu i wrześniu spotkaniach informacyjnych:

22.08 | 17:30Barbara (ul. Świdnicka 8b) – Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych, Mikrogranty młodzieżowe i Mikrogranty NGO;

26.08 | 16:30DFOP (ul. Kołłataja 31/1-2) – Mikrogranty NGO

26.08 | 17:00MBP, Filia nr 1 (ul. Sztabowa 98) Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych;

29.08 | 16:30MBP, Filia nr 11 / CBK FAMA (ul. Krzywoustego 286) – Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych;

3.09 | 17:30Centrum Aktywności Tarnogaju CAT (ul. Gazowa 22) – Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych;

5.09 | 18:00MBP, Filia nr 7, (ul. Suwalska 5) – Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych;

7.09 | 13:00- – Mikrogranty na Dniu Trójkąta: Muzeum Etnograficzne (ul. Traugutta 111/113) – Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych;

10.09 | 17:30Sektor 3 (ul. Legnicka 65) – Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych, Mikrogranty młodzieżowe i Mikrogranty NGO

Przedstawiciele i przedstawicielki organizacji pozarządowych mogą wziąć także udział w bezpłatnym szkoleniu w Sektorze 3: „Tworzenie i zarządzanie mikro projektem w Programie Mikrogranty NGO”, które odbędzie się 28 i 29 sierpnia. Szczegółowe informacje i zapisy: TUTAJ

Więcej o naborze, niezbędne dokumenty, a także informacje o bieżących działaniach i realizowanych wcześniej projektach znaleźć można na stronach poszczególnych ścieżek: www.strefakultury.pl/Mikrogranty – ścieżka dla osób fizycznych i grup nieformalnychwww.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo – ścieżka dla młodych organizacji pozarządowychwww.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe – ścieżka dla nieformalnych grup młodzieżowych

oraz na ogólnych stronach Mikrograntów:

www.wroclaw.pl/mikrogranty www.facebook.com/mikrogranty www.instagram.com/mikro.granty

Do zobaczenia w mieście!

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2019 roku możecie wziąć udział w weekendowych Warsztatach Mikrograntów i trzymiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 4.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl