wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:30

wroclaw.pl strona główna
 1. wroclaw.pl
 2. Wrocław Rozmawia
 3. Ekonomizacja Działań – szkolenie dla NGO 15 grudnia w Centrum na Przedmieściu

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych (DFOP) i Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich (FEPS) zapraszają do Centrum na Przedmieściu na trzecie i ostatnie z trzech stacjonarnych szkoleń dla przedstawicieli wrocławskich NGO w 2022 roku.

 • Data: 15 grudnia 2022 roku
 • Godziny: 9.00-14.00
 • Miejsce: Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39a we Wrocławiu, sala lustrzana (I piętro)

Szkolenie „Ekonomizacja Działań” - tematyka

Pozyskiwanie dodatkowych środków na działalność fundacji i stowarzyszeń, czyli jak stać się podmiotem ekonomii społecznej.

Na szkoleniu zostaną omówione następujące kwestie:

 • Czym różni się działalność odpłatna od gospodarczej?
 • Czy organizacja pozarządowa jest podmiotem ekonomii społecznej albo przedsiębiorstwem społecznym?
 • Jakie zmiany wprowadziła od 1 listopada ustawa o ekonomii społecznej?
 • Jak wygląda procedura uzyskiwania statusu przedsiębiorstwa społecznego?
 • Skąd poza samorządem pozyskiwać środki na działalność?
 • Który podmiot jest lepszy do prowadzenia działalności gospodarczej: fundacja, stowarzyszenie, spółdzielnia, spółka, a może indywidualna działalność gospodarcza?

Szkolenie „Ekonomizacja Działań” - prowadząca

Mira Hamera - magister prawa i animator kultury, absolwentka studiów podyplomowych z tematyki Zarządzania Podmiotami Ekonomii Społecznej, Prawa Zamówień Publicznych oraz szkoły trenerów i doradców personalnych, Sekretarz Zarządu Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych RCWIP.

Obecnie kierowniczka Dolnośląskiego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej, konsultantka ds. funduszy unijnych Sieci SPLOT i OFOP, przewodnicząca Wrocławskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, trenerka i doradczyni; autorka publikacji, ekspertyz i stanowisk z tematyki funduszy europejskich i podstaw prawnych funkcjonowania organizacji pozarządowych w Polsce, klauzul społecznych i aspektów społecznych w prawie zamówień publicznych; członkini komitetów monitorujących programy operacyjne w perspektywach UE 2007-2013 oraz 2014-2020 (m.in. PO KL, Polska-Saksonia, POWER).

Szkolenie „Ekonomizacja Działań” - zapisy

Zapisz się na szkolenie przy pomocy formularza (Uwaga: jest tylko 14 miejsc. Liczy się kolejność zgłoszeń).

Działanie organizowane jest w ramach zadania publicznego "WDRAŻANIE STRATEGII ROZWOJU WSPÓŁPRACY MIASTA WROCŁAWIA Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI NA LATA 2018-2022 Z NGO WE WROCŁAWIU" i współfinansowane ze środków Gminy Wrocław.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl