wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:55

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Dzieciaki mają moc

Warsztaty ekologiczne, projektowanie aplikacji, osiedlowe wycieczki. Te i inne atrakcje czekają na dzieci i młodzież z Przedmieścia Oławskiego. W drugiej połowie lipca ruszyły zajęcia w ramach projektu „Dzieciaki mają moc”. Realizuje go protestancka Fundacja Młodzież dla Chrystusa, prowadząca Klubowe Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży „Narnia”.

Pierwszy cykl zajęć – ZOSTAŃ SUPERBOHATEREM I URATUJ ŚWIAT poświęcony został tematyce ekologii, globalnego ocieplenia i zmianom klimatycznym. Najbliższe spotkania już w sierpniu. Informacje o dokładnych terminach pojawią się w najbliższych dniach na profilu „Dzieciaki mają moc”. Liczba miejsc jest ograniczona, a udział w zajęciach bezpłatny. Możecie zapisywać się na nie dzwoniąc pod numer 530 669 855.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030, będzie realizowany do sierpnia 2022 r.

– Zaplanowaliśmy cztery cykle tematyczne. Zaczynamy od poważnego tematu – zmian klimatycznych. Chcemy uświadamiać o nich wrocławian już od najmłodszych lat. Zapraszamy na sierpniowe spotkania.

Jesienią będziemy wspólnie z dzieciakami projektować aplikację do gogli VR. Mogę zdradzić, że aplikacja związana będzie z Przedmieściem Oławskim i z ekologią. Pomysły dzieci zostaną zrealizowane przez programistów. W przyszłym roku zaczniemy natomiast od osiedlowych wycieczek, które pomogą odczarować wrocławski „Trójkąt” – zachęca Edyta Leszczyńska z Fundacji.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl