wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Dzieciaki mają moc
zdjęcie ilustracyjne archiwum Wrocław Rozmawia
zdjęcie ilustracyjne

Warsztaty ekologiczne, projektowanie aplikacji, osiedlowe wycieczki. Te i inne atrakcje czekają na dzieci i młodzież z Przedmieścia Oławskiego. W drugiej połowie lipca ruszyły zajęcia w ramach projektu „Dzieciaki mają moc”. Realizuje go protestancka Fundacja Młodzież dla Chrystusa, prowadząca Klubowe Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży „Narnia”.

Pierwszy cykl zajęć – ZOSTAŃ SUPERBOHATEREM I URATUJ ŚWIAT poświęcony został tematyce ekologii, globalnego ocieplenia i zmianom klimatycznym. Najbliższe spotkania już w sierpniu. Informacje o dokładnych terminach pojawią się w najbliższych dniach na profilu „Dzieciaki mają moc”. Liczba miejsc jest ograniczona, a udział w zajęciach bezpłatny. Możecie zapisywać się na nie dzwoniąc pod numer 530 669 855.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030, będzie realizowany do sierpnia 2022 r.

– Zaplanowaliśmy cztery cykle tematyczne. Zaczynamy od poważnego tematu – zmian klimatycznych. Chcemy uświadamiać o nich wrocławian już od najmłodszych lat. Zapraszamy na sierpniowe spotkania.

Jesienią będziemy wspólnie z dzieciakami projektować aplikację do gogli VR. Mogę zdradzić, że aplikacja związana będzie z Przedmieściem Oławskim i z ekologią. Pomysły dzieci zostaną zrealizowane przez programistów. W przyszłym roku zaczniemy natomiast od osiedlowych wycieczek, które pomogą odczarować wrocławski „Trójkąt” – zachęca Edyta Leszczyńska z Fundacji.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl