Duże zainteresowanie WBO 2015

Od poniedziałku 26 stycznia można składać wnioski w tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Spłynęło już około 30 wniosków.

Od poniedziałku 26 stycznia, od 11.00, można zgłaszać swoje pomysły do WBO 2015.

– Zachęcamy, aby wnioski składać drogą elektroniczną – mówi Bartłomiej Świerczewski z Biura Rady Miejskiej Wrocławia. – Z danych z zeszłych lat widać, że większość projektów skierowanych do realizacji została zgłoszona właśnie przez internet, co jest związane z większą przejrzystością wniosku i dużo mniejszą szansą na popełnienie błędu – przekonuje Świerczewski.

W tym roku formularz wniosku w internecie ma wiele ułatwień, które znacznie pomagają liderom. – Jest to m.in. interaktywna mapka, czy możliwość sprawdzenia, czyj jest teren, który chcemy zmienić – ułatwienia to m.in. efekt rozmów i uwag ze strony liderów z poprzednich lat – mówi Bartłomiej Świerczewski.

Wnioski można składać do 9 marca. Wszyskie pomysły zgłoszone przez wrocławian będą opublikowane bez załączników w połowie marca. Po weryfikacji będzie można poznać projekty razem z załącznikami.

Zgłoś nowy projekt - KLIKNIJ TUTAJ.