wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:10

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Drukują przyłbice dla lekarzy

Ruszyli z pomocą 2 tygodnie temu. Przyłbice drukowane na drukarkach 3d przekazują szpitalom, pogotowiu, zakładom opieki zdrowotnej. Pracownicy Fundacji Odkrycie wydrukowali ich już ponad 1000.

- Po świętach prawdopodobnie zostaniemy sami na placu boju jeżeli chodzi o drukowanie przyłbic. Nawiązaliśmy współpracę z jednym ze stowarzyszeń szyjących maseczki, chcemy wytwarzać ponad 1000 przyłbic ochronnych tygodniowo. Brakuje nam środków na komponenty – na filament do drukarek, folię i gumki do przyłbic. W tym celu prowadzimy zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów – mówi Magdalena Turczyn z Fundacji Odkrycie.

Przyłbice z Fundacji Odkrycie trafiły już m.in. do Kliniki Ginekologii i Położnictwa przy ulicy Chałubińskiego, Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc przy ulicy Grabiszyńskiej, Pogotowia w Jeleniej Górze, ZOZ-u w Bolesławcu.

- Przekazujemy szpitalom sprzęt z adnotacją o wykorzystaniu go do użytku wewnętrznego, niekomercyjnego. To zabezpieczenie również dla placówek zdrowia, że nikt nie wystawi im za to faktury – mówi Magdalena Turczyn.

Dodatkowe drukarki 3d udostępniły na potrzeby akcji dolnośląskie szkoły i przedsiębiorstwa, wśród nich m.in. Technikum nr 15, Wyższa Szkoła Bankowa i firma Opera Software International as.

Z Fundacją współpracują także osoby prywatne, od których odbierane są  wydruki. Montaż przyłbic odbywa się następnie w pomieszczeniach Fundacji. 

Zbiórkę na zakup komponentów niezbędnych do produkcji przyłbic ochronnych możesz wesprzeć na portalu siepomaga.pl.

Fundacja Odkrycie założona została w 2019 roku przez osoby prowadzące Laboratorium Kreatywności we Wrocławiu. Zajmuje się edukacją i nowymi technologiami, w tym drukiem 3d. - Chcemy żeby każdy miał możliwość korzystania z technologii, nie tylko ten, którego na to stać. Z tą myślą założyliśmy fundację – dodaje Magdalena Turczyn.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl