Diagnoza Społeczna Wielkiej Wyspy

fot. Maciej Wołodko

Fundacja Instytut Badań i Rozwoju Lokalnego (FIBiRL) zapyta mieszkańców wrocławskiej Wielkiej Wyspy o sprawy do załatwienia na osiedlu. Kilka dni temu wystartowała z projektem „Diagnoza Społeczna Wielkiej Wyspy". Przy pomocy internetowej ankiety chce poznać potrzeby mieszkańców.

W ankiecie znalazły się m.in. pytania o ocenę warunków życia na osiedlu, a także otwarte pytania o najważniejsze sprawy do załatwienia. To pierwsze takie badanie w tej części miasta, przeprowadzane na skalę ponadosiedlową.

– Celem naszego badania jest poznanie i zrozumienie sytuacji mieszkańców Wielkiej Wyspy we Wrocławiu i ich potrzeb, aby lepiej przygotować ofertę działań społecznych Fundacji. Trudno bowiem organizować działania, które nikogo nie będą interesować albo ich realizacja będzie niemożliwa. Jest to szczególnie istotne w dobie pandemii COVID-19 – wyjaśnia Damian Wojciech Dudała z FIBiRL

Projekt skierowany jest do mieszkańców osiedli Bartoszowice, Biskupin, Dąbie, Sępolno, Szczytniki, Zacisze i Zalesie. Wyniki badań zostaną opublikowane 1 sierpnia 2020 r. Ankietę wypełnić można do 14 czerwca. 

– Każda taka inicjatywa ma dużą wartość poznawczą, tym szerszą, im większa ilość mieszkańców weźmie w niej udział. Dlatego wypełniłem ankietę – mówi pan Grzegorz z osiedla Bartoszowice.

Do wzięcia udziału w badaniu zachęcają również autorzy Diagnozy. – Zależy nam na tym, aby w badaniu wzięła jak największa liczba mieszkańców. Podniesie to jego wartość, a próg błędu będzie dużo niższy. Gorąco zachęcamy – mówi Damian Wojciech Dudała.

Link do badania: