wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Czasoprzestrzeń w sieci SCAL
Hale dawnej zajezdni tramwajowej Dąbie przy ul. Tramwajowej we Wrocławiu fot. CKAiIL "Czasoprzestrzeń"
Hale dawnej zajezdni tramwajowej Dąbie przy ul. Tramwajowej we Wrocławiu

Sieć Centrów Aktywności Lokalnej powiększyła się o kolejnego członka, Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych „Czasoprzestrzeń”, prowadzone przez Stowarzyszenie Tratwa w dawnej Zajezdni Dąbie.

Obecnie część zajęć i projektów realizowanych na co dzień w „Czasoprzestrzeni” została zawieszona. Centrum skupia się teraz na działaniach pomocowych i już dziś planuje odmrażanie niektórych wydarzeń w nadchodzących miesiącach.

- Posiadamy infrastrukturę magazynową, co pozwoliło nam stać się zapleczem dla Banku Żywności oraz dla Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, które przechowują u nas wodę i żywność. W ramach projektów realizowanych przez Stowarzyszenie Tratwa nasi wolontariusze pakują paczki dla podopiecznych MOPS, wykonują przyłbice i szyją maseczki. Dostarczamy je m.in. wrocławskim medykom ze szpitali przy ul. Chałubińskiego, Kamieńskiego i Borowskiej – mówi Adela Jakielaszek z „Czasoprzestrzeni”.

Lato z koncertami online?

Choć to jeszcze nie jest oficjalna zapowiedź, możemy chyba uchylić rąbka tajemnicy. Jeśli wszystko pójdzie po myśli organizatorów, w czerwcu w  „Czasoprzestrzeni” usłyszymy 10 młodych wrocławskich zespołów. Koncerty planowane są w bezpiecznej formie, online. Odbędą się w ramach festiwalu WrOFFław - przeglądu wrocławskiej niezależnej sceny muzycznej.

Między centrum studenckim a aktywizacją mieszkańców

Specyfiką „Czasoprzestrzeni” jest silne zakorzenienie placówki w środowisku studenckim. Położona vis a vis akademików Politechniki Wrocławskiej, rozbrzmiewa w normalnych warunkach licznymi wydarzeniami plenerowymi i kulturalnymi. Gości także regularnie wolontariuszy z programu Erasmus+. 

Równolegle prowadzone są działania dla mieszkańców osiedla, takie jak bezpłatne zajęcia dla seniorów, czy darmowe lekcje języków obcych. Od 2017 roku w „Czasoprzestrzeni” organizowana jest też wigilia dla osób samotnych i potrzebujących.  W ubiegłym roku na Wigilię Pełną Ciepła przyszło prawie 500 osób.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl