wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Cowewro.pl – portal, na którym znajdziecie wydarzenia z waszego osiedla
Nowy społeczny portal we Wrocławiu - cowewro.pl źródło zdjęcia: pixabay
Nowy społeczny portal we Wrocławiu - cowewro.pl

Cowewro.pl. to nowy portal, na którym można znaleźć wydarzenia, w większości bezpłatne, organizowane przez ngo-sy i społeczników czy rady osiedli. Na przykład informacje o projektach, imprezach, warsztatach, czy piknikach osiedlowych.

We Wrocławiu jest ponad 4000 organizacji pozarządowych, 48 rad osiedli i ponad 20 Centrów Aktywności Lokalnej. W mieście działają także liczne grupy nieformalne. Są blisko mieszkańców: organizują imprezy, warsztaty czy pikniki osiedlowe. Wszystkie te wydarzenia, w większości bezpłatne, organizowane przez NGO-sy i społeczników, znajdziecie zebrane na nowym portalu: cowewro.pl.

Opracowana przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” platforma to połączenie wyszukiwarki wydarzeń dla wrocławian, z narzędziem do promocji inicjatyw społecznych. Swój oficjalny debiut miała 28 października.

– Portal będzie stale informował o różnorodnych wydarzeniach o niekomercyjnym charakterze, które są realizowane na terenie Wrocławia. Będzie także źródłem wiedzy o tym, jaka jest skala aktywności na poszczególnych osiedlach. Jego zalety to łatwa dostępność, czytelność, prostota wyszukiwania – mówi Kazimierz Szepiela, członek zarządu Fundacji „Umbrella”.

Nie wiesz, gdzie wybrać się w wolnej chwili? Zajrzyj tutaj!

Jak przekonują twórcy serwisu, dzięki cowewro.pl znacznie szybciej znajdziemy interesujące nas wydarzenia. By sprawdzić, co dzieje się ciekawego na naszym osiedlu, wystarczy wybrać je jednym kliknięciem. (Bez potrzeby przeszukiwania stron www i profili w mediach społecznościowych).

– Studenci i studentki, seniorzy i seniorki, rodzice, hipsterzy i hipsterki, i wszyscy inni, którzy lubicie kreatywnie i aktywnie wypełniać swój czas we Wrocławiu… Jeśli nie wiecie, dokąd udać się w wolne dni, gdzie poznać ciekawych ludzi z okolicy, jak zapewnić dzieciom atrakcyjny weekend w mieście, czy gdzie spędzić twórczo spotkania z przyjaciółmi…. Zajrzyjcie na portal cowewro.pl! – zachęcają pracownicy Umbrelli.

Działasz społecznie? Publikuj!

– Publikowanie na cowewro.pl jest naprawdę proste. Wystarczy się zarejestrować, zalogować i dodać wydarzenie przez „kafelek” na stronie. Jeśli działacie społecznie i chcecie dotrzeć z informacją do szerszego grona odbiorców, nie może was tu zabraknąć – przekonuje Alicja Pietrzyk, koordynatorka projektu cowewro.pl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl