wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:55

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Choinka Marzeń 2018. Po prezenty do ratusza

W tym roku już po raz 13. młodzi wrocławianie z klubów środowiskowych spotkali się z prezydentem Wrocławia, który przyjąwszy rolę Świętego Mikołaja, spełniał ich specjalne życzenia, a także obdarował świątecznymi prezentami. Tegoroczna Choinka Marzeń była roześmiana i rozśpiewana, drzewko bożonarodzeniowe piękne, a łańcuch, który został wykonany rękami dzieci, wyjątkowo długi i kolorowy. Dzieci życzyły prezydentowi wytrwałości i konsekwencji, a on im wzajemnej życzliwości i przyjaźni na co dzień.

Klubowe Centra Aktywności Dzieci i Młodzieży: Narnia, Kierunek Przygoda, Talencik, Curatus, Pozytywka, Caritas I, Caritas II, E-Świat, Duszek, Dziewiętnastka, Towarzystwo Kultury Czynnej „PajdArt”, Stowarzyszenie „Żyć inaczej” oraz Fundacja Hobbit – Klub Żeglarski „Wyspy Zaczarowane” włożyły do mikołajowego worka swoje bombki, w których ukryte zostały karteczki z życzeniami. Ich spełnienia podjęły się władze miejskie i właśnie w czasie spotkania pod Choinką Marzeń w Sukiennicach, w sali sesyjnej Rady Miejskiej, 11 grudnia br., prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wylosował cztery kluby, których marzenia na pewno zostaną zrealizowane.

Dzieci przyniosły również fragmenty kolorowego łańcucha, na którego ogniwach także wypisały swoje największe marzenia. Zostały pospinane w długi choinkowy łańcuch, zawieszony na choince własnoręcznie przez prezydenta Sutryka. Docelowo ma on ozdobić choinkę, która stoi w miejscu obrad wrocławskich rajców, tak by oni również zobaczyli, czego pragną dzieci – podopieczni klubów środowiskowych.

Podczas wieczoru, którego najbardziej wyczekiwanym momentem było oczywiście losowanie „zwycięzców” tegorocznej Choinki Marzeń, dzieci chwaliły się swoimi talentami – tańcem, śpiewem, przygotowanymi okrzykami. Przyniosły również własnoręcznie wykonane banery, wiele z nich przywdziało na tę okazję mikołajowe czapeczki. Przed salą sesyjną wystawiły również plansze, informujące o ich klubach i o tym, czym się tam zajmują. 

Zgodnie z tradycją wydarzenia, specjalny pokaz przygotowała jedna z grup uczestniczących w zabawie – w tym roku byli to podopieczni Klubowego Centrum Aktywności „Pozytywka”, którzy wystąpili w swoim oryginalnym pokazie tanecznym pod kierunkiem siostry Magdy. Występ został przyjęty gromkimi oklaskami przez wszystkich gości imprezy – dzieci, ich opiekunów, a także towarzyszących prezydentowi Sutrykowi dyr. Beatę Bernacką i Annę Kieler z Biura ds. Partycypacji Społecznej UM Wrocławia. 

 „Czerwona, błyszcząca!” –  skandowały dzieci, w chwili gdy prezydent Sutryk wyciągał z mikołajowego worka bombki, a potem rozbijał je, by wydobyć sekretne karteczki, na których zapisane były klubowe marzenia. Pierwsze, które zostanie zrealizowane, czyli rzutnik, projektor i ekran, to oczekiwania dzieci z Klubowego Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży „E-Świat” . Drugie – interaktywne roboty tashi doc trafią do Klubowego Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży „Narnia”.  Na wycieczce integracyjnej na Zamek Czocha zależało podopiecznym Klubowego Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży „Curatus” z Kleczkowa – i ich pragnienie także się spełni. O wycieczce marzyły również dzieci z dzieci z Klubowego Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży „Caritas” z ul. Słowiańskiej – Mikołajowi-prezydentowi także bombkę z tym życzeniem udało się wylosować.

Nikt nie wyszedł jednak z choinkowego spotkania bez świątecznego podarunku – wszystkie grupy z klubów środowiskowych odebrały duże paczki z niespodziankami, pełne tego co, dzieci lubią najbardziej – rozmaitych słodyczy.

13. edycja Choinki Marzeń, podobnie jak poprzednie, udała się dzięki sprawnej organizacji wolontariuszy z Fundacji Hobbit i działającego w jej ramach klubu żeglarskiego, pod kierunkiem Krzysztofa Bojdy, którzy już zapowiedzieli kolejną edycję wydarzenia, a dojdzie do niej już całkiem niedługo – za okrągły rok.  

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl