wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Centrum Staromiejskie działa!
ulica Świdnicka we Wrocławiu innecentrum.pl
ulica Świdnicka we Wrocławiu

Centrum naszego miasta działa: włącza się w akcje pomocowe, oferuje pyszne jedzenie i otwiera dostęp do kultury. Wiele lokalnych biznesów przechodzi trudny czas, dlatego Inne Centrum postanowiło działać wspólnie pokazując w sieci jak można skorzystać z oferty przedsiębiorców oraz instytucji kultury.

Wszystko bez wstawania z kanapy!

Inne Centrum działa na rzecz wsparcia Centrum Staromiejskiego, a jego ideą jest promowanie innego charakteru centrum Wrocławia - nie tylko prestiżowego, ale przede wszystkim codziennego, tworzonego przez mieszkańców oraz lokalnych przedsiębiorców.

Centrum z Dowozem do Domu!

Powstały dwa wydarzenia łączące miejsca, które w dobie kryzysu przenoszą się do domów mieszkanek i mieszkańców Wrocławia. Pierwsze związane z gastronomią, drugie z kulturą.

Kultura z dowozem: Domowe Centrum Kultury

Domowe Centrum Kultury powstało z myślą o wszystkich instytucjach kultury działających na terenie Centrum Staromiejskiego, które ze swoją ofertą przeniosły się do sfery online.

Mieszkańcy mogą łatwo odnaleźć się w gąszczu wielu kulturalnych propozycji.

Chcemy pokazać, że obecnie uwalnia się dostęp do kultury i może właśnie teraz siedząc w domu, w piżamie mieszkanki i mieszkańcy poznają instytucje, z którymi wcześniej nie mieli po drodze.

W wydarzeniu znajdują się aktualne linki do spektakli online, propozycje warsztatów, zajęć, filmów i innych możliwości oferowanych przez lokalne miejsca kultury.

Link do wydarzenia: https://tiny.pl/7hdhc 

Gastronomia z dowozem: Zamów z Centrum na wynos!

Dla niektórych lokali czas pandemii może zaważyć na ich utrzymaniu się na rynku, zachęcamy więc mieszkańców by wspierali swoje ulubione lokale zamawiając do domu.

W tym wydarzeniu mieszkańcy znajdą wszystkie lokale z Centrum, które oferują dowóz do domu lub na wynos łącznie z informacją o aktualnym menu oraz tym jak i kiedy zamawiać.

Link do wydarzenia: https://tiny.pl/7hdh6 

#CentrumPomaga

Na Facebook’u Innego Centrum pod hasztagiem #CentrumPomaga powstał cykl, w którym możecie znaleźć historie o przedsiębiorcach, mieszkańcach i instytucjach z Centrum Staromiejskiego, którzy postanowili działać i przyłączyć się do walki z pandemią.

Nierzadko w kryzysie, przedsiębiorcy, którzy sami potrzebują pomocy, wspierają służbę zdrowia, szyją maseczki, organizują pomoc. Promujmy takie postawy!

Dotychczas opisaliśmy działania pani Marity Bobko z butiku Mobo przy pl. Kościuszki, która szyje maseczki, oraz restauracji Abradable i Minipizza.pl, które bezpłatnie woziły obiady dla wrocławskiej służby zdrowia w ramach akcji #gastropomaga i #PosiłekDlaLekarza. Abradable robi to wciąż na własną rękę.

Webinary

W ramach wsparcia przedsiębiorców, szykujemy darmowe webinary, które mogą być pomocne w ten trudny czas. Przed nami pierwsze z nich:

Relacje w biznesie - relacje w kryzysie

Podczas webinaru odpowiemy na pytania:

  • Jak wspierać zespół?
  • Jak zadbać o relacje biznesowe w czasach kryzysu?
  • W jaki sposób przystosować się psychicznie do nowej sytuacji lub zmiany strategii prowadzenia swojego biznesu?

Szkolenie poprowadzi Olga Lidia Kozłowska: psycholożka i psychoterapeutka, trenerka komunikacji oraz facylitatorka.

Odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 16:00

Wystarczy zapisać się pod adresem: https://tiny.pl/7hdxk 

Link do wydarzenia: https://tiny.pl/7hdmg 

Oprócz tego na Facebook’u Innego Centrum możecie śledzić infografiki dotyczące m.in praw pracowników i pracodawców w obecnej sytuacji pandemii. Jeśli jesteś przedsiębiorcą z Centrum Staromiejskiego chcesz włączyć się do akcji - napisz! Prowadzimy również indywidualne konsultacje i akcje informacyjne na temat obecnej sytuacji.

[email protected]

www.facebook.com/innecentrum/

http://innecentrum.pl/

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl