Centrum sportowo-rekreacyjne na Lipie Piotrowskiej – WBO

fot. pixabay.com

Podpisano umowę z wykonawcą, który zrealizuje aż trzy projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego na Lipie Piotrowskiej, zakładające zagospodarowanie terenu sportowo-rekreacyjnego przy ulicy Cynamonowej/Tymiankowej.

Kolejny etap centrum sportowo-rekreacyjnego na Lipie Piotrowskiej doczeka się realizacji, gdyż na początku lipca podpisano z wykonawcą stosowne dokumenty. Przetarg wygrała firma ASB Budownictwo Sebastian Augustyn, która przygotuje odpowiedni projekt i wykona prace. To ważna inwestycja dla mieszkańców, których na osiedlu Lipa Piotrowska z roku na rok przybywa. Koszt inwestycji 1.494.450 zł.

Przedsięwzięcie podzielono na trzy etapy. Początkowo przygotowana zostanie odpowiednia dokumentacja projektowa, z uzyskaniem wymaganych pozwoleń, następnie wykonane zostaną prace budowlane, a trzecie zadanie będzie polegało na pielęgnacji zieleni aż przez trzy kolejne lata, licząc od dnia po zrealizowaniu projektu. Wartość umowy na pielęgnację zieleni opiewa na kwotę 64.800 zł.

Trzy zadania w ramach WBO

Zagospodarowanie terenu sportowo-rekreacyjnego na Cynamonowej/Tymiankowej będzie realizowane w ramach trzech projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Jednego z 2015 roku (nr 810 – boisko na Lipie Piotrowskiej), a dwóch z roku 2017 (nr 11 – boisko wielofunkcyjne przy ul. Cynamonowej i 23 – Międzypokoleniowe Centrum Rekreacji – Tymiankowa III etap: kalistenika, chodniki dla pieszych).

W ramach realizowanego zadania zostaną wykonane:

  • boisko wielofunkcyjne 26m x 40m – do koszykówki i piłki ręcznej o nawierzchni poliuretanowej z wyposażeniem,
  • boisko wielofunkcyjne 17m x 30m – do siatkówki, tenisa ziemnego i badmintona o nawierzchni poliuretanowej z wyposażeniem,
  • urządzenia do kalisteniki: drabinka pozioma, drabinka pionowa, drążki wysokie i niskie, ławka skośna, słup do pole dance, lina do wspinaczki, kółka gimnastyczne, drążek typu żmija na nawierzchni z maty przerostowej (łącznie 8 urządzeń),
  • ścieżki komunikacyjne o nawierzchni mineralnej,
  • ogrodzenie systemowe z siatki metalowej od strony ul. Cynamonowej i Tymiankowej,
  • dodatkową infrastrukturę: piłkochwyty, ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery, tablice informacyjne,
  • uporządkowanie zieleni.