wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Centrum Kultury Zamek dofinansuje osiedlowe inicjatywy
Projekt „Leśnicki Mikrokosmos” dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020. materiały organizatorów
Projekt „Leśnicki Mikrokosmos” dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020.

Leśnickie Centrum Kultury Zamek zaprasza mieszkańców do aplikowania o środki na osiedlowe działania kulturalne. Najciekawsze projekty otrzymają dofinansowanie w wysokości od 3 tys. do 7 tys. złotych. Program skierowany jest do osób fizycznych i grup nieformalnych. Zgłoszenia przesyłać można do 31 lipca 2020.

– Zapraszamy mieszkańców lub osoby działające na rzecz osiedla Leśnica, Stabłowic, Złotnik, Żernik, Marszowic, Żaru, Ratynia i Mokrej. Jeżeli macie pomysł na osiedlowe działania kulturalne, jesteście grupą sąsiadów i wiecie, czego brakuje na waszym osiedlu, a może jesteście animatorami, twórcami, artystami. Dajcie nam znać o swoich pomysłach! Chętnie omówmy wasz pomysł, pomożemy w wypełnieniu formularza zgłoszeniowego – zachęcają organizatorzy.

Projekt „Leśnicki Mikrokosmos” dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020. Z uwagi na sytuację epidemiczną, zgłaszane pomysły powinny przewidywać podstawowe środki umożliwiające bezpieczeństwo uczestników (wymagany dystans pomiędzy uczestnikami oraz środki dezynfekujące w sytuacji, w której będzie to konieczne).

Jakie projekty mogą liczyć na realizację?

Preferowane będą także pomysły, które:

  • zakładają możliwość realizacji części działań lub prezentacji rezultatów w przestrzeni online;
  • łączą aspekty lokalnej historii z nowatorskimi, kreatywnymi formami działań, zakładają współpracę międzypokoleniową;
  • angażują mieszkańców do bezpośrednich aktywnych działań związanych z szeroko rozumianą kulturą, w połączeniu z rekreacją i ekologią;
  • działania z zakresu animacji kulturowej, inicjowane na terenie nowych osiedli na obrzeżach Leśnicy, które swój finał mają w centrum Leśnicy.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz harmonogram projektu znajdziecie na stronie Centrum Kultury Zamek.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl