Biznes po sąsiedzku w Centrum

Centrum miasta pełne jest miejsc zarówno nowych jak i tych, które od lat oferują swoje usługi - bez obu Wrocław wydaje się po prostu niekompletny. My, mieszkańcy i mieszkanki, nie zawsze je dostrzegamy, nawet jeśli znajdują się tuż pod naszym nosem. Kupujmy lokalnie i wspierajmy lokalny biznes!

Lokalny biznes to nie tylko usługi i produkty, to ludzie, którzy są ekspertami i miłośnikami swoich dziedzin. Poznajcie ich sami!

Biznes po sąsiedzku – część pierwsza

Marita Bobko, MOBO, pl. Kościuszki 12   

Marita Bobko to wrocławska projektantka ubrań. ​ Od 2012 roku prowadzi we Wrocławiu autorski butik  MOBO Marita Bobko. Butik MOBO to przestrzeń, która prezentuje dokonania polskich projektantów  mody a pod jego dachem mieści się także pracownia Marity. Jako jedna z nielicznych w Polsce szyje z  najwyższej jakości naturalnych modalowych dzianin.   

Salon porcelany Beaty Górki, ul. Kościuszki 13   

Salon porcelany z ponad 20-letnią historią, który przetrwał nawet powódź w 97’ mimo, że woda  sięgała do okien. W swojej ofercie ma​ ​ serwisy porcelanowe​ czy zestawy sztućców, jak i kolekcję  dekoracji świątecznych oraz prezentów.    

Jubiler Watch Center R. Bliger, ul. Piłsudskiego 94   

Zegarmistrz i jubiler z historią sięgającą 1947 roku. Właściciel, pan Ryszard Bliger wie niemal wszystko  o zegarkach oraz.. o ulicy Piłsudskiego! Jubiler Watch Center R. Bliger oferuje usługi  zegarmistrzowskie i złotnicze, można też zakupić tam zegarki oraz piękną biżuterię.   

Kasza i Pasza, ul. Komandorska 4a   

Kasza i Pasza to restauracja oferująca zdrowie i bezglutenowe śniadania i obiady oraz wegańskie  desery - niech was to nie zwiedzie, w ich ofercie znajdziecie także dania mięsne! Kasza i Pasza to  także miejsce, w którym odpoczniecie na wygodnej kanapie, weźmiecie udział w wernisażu fotografii  czy spędzicie miło czas podczas kameralnego koncertu na żywo.  

Biznes po sąsiedzku – część druga

Galeria pod Arkadami, ul. Świdnicka 45   

Jeden z najstarszych sklepów z porcelaną, działający od 1957 roku. Od 2003 roku jako sklep firmowy  prowadzi sprzedaż porcelany polskich fabryk „BOGUCICE” I “ZPS KAROLINA”, oraz porcelany  importowanej VILLA ITALIA.   

Duża Czarna, ul. Świdnicka 28   

Sklep muzyczny, w którym możesz przenieść się w czasie, oderwać od zmartwień i posłuchać  prawdziwej muzyki. Płyta winylowa to nie tylko dźwięki, to również kawał historii oraz artyzm związany  z jej wydaniem, okładką. Dlatego to miejsce jest wyjątkowe, bo winyle to muzyka, emocje i pasja, którą  się chętnie dzielą.   

Smakowity Kąsek, ul. Piłsudskiego 104   

Smakowity kąsek, usytuowany naprzeciwko Dworca Głównego, niczym Neonowy Pan czeka na  turystów i zmęczonych podróżą, żeby nakarmić ich pysznym domowym jedzeniem.  

Wrocławskie NGO wspierają lokalny biznes

Oba filmy zrealizowane zostały przez Inne Centrum oraz Szary Szum przy zaangażowaniu wrocławskich przedsiębiorców. - Dla nas miasto to przede wszystkim relacje i właśnie takie podejście chcemy promować w naszych filmach. Ideą, która za nimi stoi, jest nie tylko przedstawienie i promocja biznesów oraz usług  dostępnych w centrum, ale przede wszystkim podkreślenie wspólnoty – podkreślają Autorzy.

Za filmem stoi też jedno ważne przesłanie - kupujmy lokalnie i wspierajmy lokalny biznes. Szczególnie teraz w czasie pandemii, małym przedsiębiorcom należy się uwaga.