Bezpłatne warsztaty dla młodzieży w Czasoprzestrzeni

wroclaw.pl

Rozpoczęła się rekrutacja na bezpłatne warsztaty edukacyjno-artystyczne przeznaczone dla młodzieży, organizowane przez Stowarzyszenie Rita Baum. Rozpoczną się w Czasoprzestrzeni na przełomie lipca i sierpnia. Zgłoszenia można wysyłać do 8 lipca.

Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Rita Baum”, we współpracy z Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń, ogłasza otwartą rekrutację na warsztaty edukacyjno-artystyczne „Ojczyzna Króla Maciusia” skierowane do młodzieży w wieku 13-17 lat.

Program warsztatów obejmuje zajęcia z profesjonalnymi twórcami teatralnymi oraz specjalistami z dziedziny historii i animacji kulturalnej, które rozwiną zarówno wiedzę obywatelską, jak i kreatywność uczestników. Celem projektu jest przygotowanie warsztatowego pokazu teatralnego z udziałem uczestników oraz profesjonalnych aktorów, który będzie inspirowany książką Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”. 

Organizowane przez nas warsztaty edukacyjno-artystyczne będą oparte na historii z powieści J. Korczaka "Król Maciuś Pierwszy", a ich celem będzie przygotowanie pokazu spektaklu warsztatowego tworzonego przez uczestników oraz profesjonalnych twórców teatralnych. Nad opieką reżysersko-artystyczną projektu będzie czuwał Andrzej Ficowski, który poza realizacjami profesjonalnych spektakli teatralnych ma na swoim zawodowym koncie wiele inicjatyw warsztatowych i edukacyjnych— mówi Agata Janikowska ze Stowarzyszenia Kulturalno-Artystycznego "Rita Baum".

Podczas dziesięciu spotkań odbędą się warsztaty: z reżyserii teatralnej, aktorskie, obywatelsko-historyczne, a także zajęcia poświęcone pracy nad kostiumami i scenografią. Spotkania potrwają od 27.07 do 6.09.2020 roku. Ostateczny harmonogram zostanie stworzony po zakończeniu rekrutacji i po konsultacjach z uczestnikami i ich opiekunami.

— Głównym celem naszej inicjatywy jest poszerzanie świadomości obywatelskiej młodzieży w atrakcyjnej formie artystycznego wyrazu oraz rozwijanie kreatywności i wiedzy uczestników. Dzięki bardzo różnorodnej ofercie warsztatowej uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki pracy reżysera, rozwinąć swoje umiejętności aktorskie, pracować nad scenografią i kostiumami, a także debatować we wspólnym gronie nad zagadnieniami z życia społecznego. Niekomercyjny charakter projektu stwarza szansę na integrację młodzieży, bez faworyzacji i podziałów społecznych — podkreśla Agata Janikowska.

Jak można wziąć udział w rekrutacji?

Każdy, kto chce wziąć udział w rekrutacji powinien wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: agata.janikowska.76@gmail.com

Wyniki rekrutacji zostaną wysłane mailem do 13.07.2020 r. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w warsztatach jest darmowy.