Bartoszowice: Nowy skatepark na Wielkiej Wyspie

W parku przy ul. Canaletta rozpoczął się pierwszy etap budowy jednego z największych skateparków we Wrocławiu. To jeden z pierwszych projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, którego liderem jest nastolatek.

Na początku lutego rozstrzygnięto przetarg na realizację projektu budowy nowego skateparku na osiedlu Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice. Podzielono go na trzy etapy. Realizacja pierwszego z nich ma się rozpocząć jeszcze w marcu. Planowane zakończenie to kwiecień-maj, jednak termin może ulec zmianie.

Starania o to, aby na Wielkiej Wyspie pojawiła się przestrzeń do jazdy na deskorolce mają długą historię. Prowizoryczne rampy powstawały już w parku Biskupińskim. Nie przetrwały one jednak próby czasu. Kilka lat temu płyta do jazdy pojawiła się również przy ul. Bacciarellego, działka należy jednak do firmy deweloperskiej, więc nie miała dużej szansy na to, aby zostać zachowana.

Co w nowym skateparku?

Za kwotę 750 tys. zł w parku ma powstać płyta jezdna z przeszkodami, strefa wejściowa (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery) i oświetlenie. Zaplanowano także dosadzenie większej ilości zieleni.

To niejedyny taki projekt

Skatepark przy ul. Canaletta nie jest jedynym takim projektem we Wrocławiu. Obecnie trwają procedury związane z budową skateparku u zbiegu Borowskiej i Ślężnej. Ma się tam także pojawić boisko wielofunkcyjne.

Czytaj też: Będzie nowy skatepark we Wrocławiu. Powstanie w przyszłym roku

Natomiast skatepark  przy Królewskiej na Zakrzowie został już oddany do użytku mieszkańcom, ale czeka go jeszcze drugi etap prac.

Projekt składać może każdy

Projekt „Skatepark Wielka Wyspa – etap 1” realizowany jest w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, którego liderem jest nastoletni mieszkaniec Wrocławia – Dominik Kierecki. To dowód na to, że  aby zgłosić swój pomysł do WBO,  nie trzeba mieć ukończonych 18 lat. Każdy może spróbować swoich sił.