wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Alicja Szatkowska z nagrodą Rzecznika Praw Obywatelskich
Z lewej: Alicja Szatkowska, z prawej: Marcin Wiącek, rzecznik praw obywatelskich Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych / bip.brpo.gov.pl
Z lewej: Alicja Szatkowska, z prawej: Marcin Wiącek, rzecznik praw obywatelskich

16 listopada we Wrocławiu wręczono Nagrodę RPO im. doktora Macieja Lisa. Nagroda przyznawana jest osobom szczególnie zasłużonym w działalności na rzecz niepełnosprawnych i ubogich. Tegorocznym laureatem została pani Alicja Szatkowska – prezeska Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.

– Świat jest pełen zła. Ale jest lepszy dzięki osobom takim jak pani. Proszę przyjąć tę statuetkę jako wyraz najgłębszego szacunku – mówił podczas uroczystości dr hab. Marcin Wiącek, rzecznik praw obywatelskich.

Alicja Szatkowska z wykształcenia jest psychologiem. Od 30 lat prowadzi w Miliczu stowarzyszenie, zajmujące się pomocą osobom z niepełnosprawnościami. Dzięki jej staraniom działają tu m.in. Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Wychowawczy, Ośrodek Wczesnej Interwencji czy Środowiskowy Dom Samopomocy. Jest także wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, bank żywności, są mieszkania treningowe, a od niedawna – spółdzielnia socjalna. W ciągu roku stowarzyszenie wspiera ponad 1000 osób.

– Pani Alicja Szatkowska nie tylko prowadzi organizację, ale jest jej duszą i sercem – podkreślał w laudacji na cześć laureatki Przemysław Walniczek z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.

Nagroda im. doktora Macieja Lisa została ustanowiona z inicjatywy Rzecznika Praw Obywatelskich w celu uhonorowania pamięci Macieja Lisa – Pełnomocnika Terenowego RPO we Wrocławiu, doktora nauk prawnych, który na przestrzeni swojej działalności zawodowej aktywnie działał w stowarzyszeniach i organizacjach społecznych, powołanych z myślą o osobach z niepełnosprawnościami i ubogich.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl