wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:55

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. 5. Mikroagora. Spotkajmy się z mikrograntowcami

Znamy już najlepiej ocenione projekty Edycji 16. Mikrograntów, których realizację w naszym mieście już za chwilę zaczynamy. Teraz czas się z nimi zapoznać na żywo!

28 kwietnia w Barbarze spotkacie ich inicjatorów, posłuchacie o 12 mikrograntowych inicjatywach oraz dowiecie się więcej o tym, co wspólnie z mieszkańcami planujemy na wrocławskich osiedlach.

Od 1 do 15 marca trwał pierwszy w tym roku nabór do Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty. W nowej formule, osoby fizyczne i grupy nieformalne zgłosiły 117 pomysłów na swoje działania do ścieżki prowadzonej przez Strefę Kultury Wrocław.

Chętnie dowiecie się więcej na temat zwycięskich inicjatyw? Chcecie poznać lokalnych aktywistów, interesuje Was jaki pomysł będziemy realizować na Waszym osiedlu, a może zamierzacie zaoferować swoją pomoc w jego realizacji?Jeśli składaliście swój projekt, ale nie udało Wam się wygrać, możecie dołączyć do wybranych inicjatyw i stać się ich współrealizatorami i współrealizatorkami.

Na Mikroagorze dowiecie się, jak i kiedy będziecie mogli wziąć udział w „Wystawie z innej perspektywy” na Hubach czy stworzyć metodą batikową „Przy wspólnym stole” obrus-instalację na Przedmieściu Oławskim. Na Szczepinie będziecie mogli zaangażować się m. in. w tworzenie fotobiografii osiedla, pocztówek jemu dedykowanych i wystawy kolażowej mieszkańców, a na Nowym Dworze we wspólną pracę nad lokalnym przewodnikiem opartym na wspomnieniach i mikrohistoriach mieszkańców. Latem i jesienią,dzięki współpracy z mieszkańcami, powstaną m.in. gra planszowa poświęcona osiedlom Polanowice, Poświętne i Ligota, gra miejska śladami ciekawych realizacji architektonicznych Richarda Konwiarza, osiedlowa gazetka sąsiadów Lipy Piotrowskiej i serial w całości wymyślony oraz zrealizowany przez swojczyckich twórców-amatorów. Hubskie przedszkola zaangażują się w międzypokoleniowy projekt aktywizacji lokalnych seniorów. W nadodrzańskich mieszkaniach będziecie mogli spotkać się z sąsiadami na pięciu mikrokoncertach, a na podwórkach międzyblokowych, na Gądowie, Kozanowie czy Popowicach obejrzeć improwizowane spektakle ze scenografią współtworzoną przez ich najmłodszych mieszkańców.

Po krótkich wystąpieniach i prezentacji 12 projektów, wszyscy będą mieli możliwość poznania się twarzą w twarz, podyskutowania o przedstawionych inicjatywach, podzielenia się doświadczeniami oraz nawiązania współpracy z innymi lokalnymi liderami, liderkami.Mikroagora to świetnia okazja do spotkania innych aktywnych mieszkańców i porozmawiania z nimi o tym co dzieje się na Waszym podwórku, osiedlu – w Waszej najbliższej okolicy.

Naszym wspólnym wydarzeniem chcemy również zapoczątkować platformę wymiany zasobów i pozytywnych praktyk. Zapraszamy nie tylko osoby, które realizują lub realizowały Mikrogranty, ale również lokalne media, inicjatywy, organizacje i wszystkich zainteresowanych mieszkańców Wrocławia.

Zapraszamy 28 kwietnia, od godziny 11.00  do BARBARY (ul. Świdnicka 8b) na 5. Mikroagorę.

Więcej o inicjatywach oraz autorach i autorkach projektów z czterech obszarów przeczytacie TU.

Do zobaczenia!

Znajdziecie nas na:

www.wroclaw.pl/mikrogranty

www.strefakultury.pl/mikrogranty

www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyNGO

www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe

www.facebook.com/mikrogranty

www.instagram.com/mikro.granty

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl